Gå til hovedindhold

LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL

LevelOneRepeatere og transceivereEAN: 4015867209066
Pris fra 1.953 krtil 2.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 566 kr (22% besparelse)

Sammenlign priser på LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1953 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LevelOne VDS-1201 Kortdistance-modem
1.953 kr
Til butik
LevelOne VDS-1201 Kortdistance-modem billede

Produktinformation

LevelOne VDS-1201 - Annex-A - kortdistance-modem - 100Mb LAN, Ethernet over VDSL - 10Base-T, 100Base-TX - op til 1.5 km

Produktspecifikationer

Mærke: LevelOne
Artikel nr.: VDS-1201
EAN: 4015867209066
Varenr.: 995584002
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL
1.953 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LevelOne VDS-1201 mediekonverter - Ethernet over VDSL2, 100 Mbit/s, sort
2.499 kr
Til butik
LevelOne VDS-1201 mediekonverter - Ethernet over VDSL2, 100 Mbit/s, sort billede

Produktinformation

Stabil netværksforbindelse med Ethernet over VDSL2LevelOne VDS-1201 er en kompakt mediekonverter til Ethernet over VDSL2, der gør det muligt at udvide dit kablede netværk via eksisterede telefonkabler. Ideel til kontorer, hoteller, skoler og bygninger, hvor ny kabelføring er upraktisk. Enheden understøtter op til 100 Mbit/s og både fuld og halv duplex, så du får en pålidelig forbindelse til daglig drift.Nemt overblik og fleksibel installationFronten har LED-indikatorer for Power, DSL og LAN, så status kan aflæses på et øjeblik. To RJ‑45 LAN-porte giver kablet tilslutning til udstyr, mens to RJ‑11-porte håndterer DSL/telefonlinje. Den medfølgende hurtigguide og AC-adapter hjælper dig i gang hurtigt.Netværksstandarder: IEEE 802.3, IEEE 802.3uMaks. datahastighed: 100 Mbit/sDuplex: Fuld/halvAuto MDI/MDI-X: JaMaks. overføringsafstand: 300 mTilslutninger: 2 × RJ-45 (LAN), 2 × RJ-11Teknologi: KabletLED-indikatorer: Power, DSL, LANDriftstemperatur: 0 – 40 °CRelativ luftfugtighed: 5 – 95 %Indgangsspænding: 12 VIndgangsstrøm: 1 AMål (H × B × D): 2,8 × 12 × 9 cmVægt: 0,33 kgMedfølger: AC-adapter, quick guide...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Mediekonvertere
Vægt: 4.49g
EAN: 4015867209066
Varenr.: 2154794
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LevelOne VDS-1201 mediekonverter - Ethernet over VDSL2, 100 Mbit/s, sort
2.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.953 kr1.953 krKøb
2Proshop DK1.953 kr1.953 krKøb
3Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL

PriceData har fulgt prisen på LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL i 151 dage. Laveste pris i perioden er 1.953 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 2.296 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.125 kr.

Den nuværende pris på 1.953 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for LevelOne VDS-1201 - Annex-A - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. jan. 20261.953 kr343 kr (15%)
3. jan. 20262.296 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret