Gå til hovedindhold

Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic

LenovoEAN: 0199274078515
Pris fra 17.498 krtil 19.369 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.871 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17.191 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17498 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic
17.498 kr
Til butik
Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic billede

Produktinformation

AI Workstation, tower 1 x Core Ultra 7 265K / op til 5.5 GHz, vPro Enterprise, RAM 32 GB, SSD 1 TB, TCG Opal Encryption, NVMe, Performance, Intel Graphics, Gigabit Ethernet, Win 11 Pro, skærm: ingen, tastatur: Nordisk, Lenovo TopSeller

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Stationaer Workstation
Artikel nr.: 30JQ008FMT
EAN: 0199274078515
Varenr.: 3456154
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 30JQ Tower Core Ultra 7 265K 32GB 1TB Intel Graphics Windows 11 Pro
17.523 kr
Til butik
Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 30JQ Tower Core Ultra 7 265K 32GB 1TB Intel Graphics Windows 11 Pro billede

Produktinformation

Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 30JQ - AI Workstation - tower 1 x Core Ultra 7 265K / op til 5.5 GHz - vPro Enterprise - RAM 32 GB - SSD 1 TB - TCG Opal Encryption, NVMe, Performance - Intel Graphics - Gigabit Ethernet - Win 11 Pro - skærm: ingen - tastatur: Nordisk - Lenovo TopSeller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 30JQ008FMT
EAN: 0199274078515
Varenr.: 1003870119
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo Thinkstation P2 Tower Intel Core Ultra 7 32gb 1000gb
19.369 kr
Til butik
Lenovo Thinkstation P2 Tower Intel Core Ultra 7 32gb 1000gb billede

Produktinformation

Intel Core Ultra 7-processor, 20 kerner og 20 tråde med 5,5 GHz boost 32 GB DDR5-5600 RAM, kan udvides til 128 GB fordelt på fire DIMM-slots 1 TB NVMe PCIe 4.0 M.2 SSD for hurtige opstartstider og hurtig filadgang Intel AI Boost NPU med op til 13 TOPS til at accelerere AI-opgaver på enheden TPM, Kensington-lås og 3 års Onsite-garanti for sikkerhedssupport til virksomheder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Workstation
Artikel nr.: 30JQ008FMT
EAN: 0199274078515
Varenr.: 5020091273

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK17.498 kr17.498 krKøb
2CompuMail DK17.523 kr17.523 krKøb
3Dustin DK19.369 kr19.455,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic

PriceData har fulgt prisen på Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic i 70 dage. Laveste pris i perioden er 17.191 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 17.645 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17.457 kr.

Den nuværende pris på 17.498 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Lenovo ThinkStation P2 Tower Gen 2 - tower - AI Workstation - Core Ultra 7 265K - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 TB - Nordic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202617.498 kr1 kr (0%)
1. maj 202617.499 kr1 kr (0%)
20. apr. 202617.500 kr23 kr (0%)
18. apr. 202617.523 kr122 kr (1%)
17. apr. 202617.645 kr164 kr (1%)
16. apr. 202617.481 kr165 kr (1%)
14. apr. 202617.316 kr125 kr (1%)
26. mar. 202617.191 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret