Gå til hovedindhold

Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen)

LenovoBærbare computereEAN: 0199271446928
Pris fra 13.808 krtil 14.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.191 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 13.499 kr 6. apr.

Sammenlign priser på Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13808 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 340 32GB 512GB AMD Radeon 840M Windows 11 Pro
13.808 kr
Til butik
Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 340 32GB 512GB AMD Radeon 840M Windows 11 Pro billede

Produktinformation

Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14" IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 21QJ00DPMX
EAN: 0199271446928
Varenr.: 1003395241
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen)
14.258 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo Thinkpad T14 Gen 6 - 14" | Ryzen AI 5 | 32GB | 512GB
14.258 kr
Til butik
Lenovo Thinkpad T14 Gen 6 - 14" | Ryzen AI 5 | 32GB | 512GB billede

Produktinformation

AMD Ryzen AI 5 Pro 340, Op til 50 TOPS (NPU), 32GB RAM, 512GB SSD (TCG Opal Encryption 2), Windows 11 PRO, 14" (IPS 1920x1200 (WUXGA) 60Hz), Wifi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) + BT5.4, WWAN Upgradable to 5G, Service & Support: 3 års Lenovo Premier Support + CO2 Offset 0,5 ton Tastaturlayout: Nordisk Anbefalede serviceopgraderinger: 4 years - Lenovo Premier Support Upgrade 3 years - Lenovo Premier Support Plus Upgrade 4 years - Lenovo Premier Support Plus Upgrade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: 21QJ00DPMX
EAN: 0199271446928
Varenr.: 3398085
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo Thinkpad T14 G6 Amd Ryzen Ai 5 Pro 32gb 512gb 14 tommer
14.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK13.808 kr13.808 krKøb
2CS MEGASTORE DK14.258 kr14.258 krKøb
3Proshop DK14.258 kr14.258 krKøb
4Dustin DK14.999 kr15.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen)

PriceData har fulgt prisen på Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) i 150 dage. Laveste pris i perioden er 12.495 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 14.715 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14.047 kr.

Den nuværende pris på 13.808 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QJ - Copilot+ PC - 180° hængselsdesign - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 7, Bluetooth - 5G-opgraderbar - sort - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202613.808 kr450 kr (3%)
19. maj 202614.258 kr5 kr (0%)
18. maj 202614.263 kr6 kr (0%)
17. maj 202614.269 kr6 kr (0%)
16. maj 202614.275 kr6 kr (0%)
15. maj 202614.281 kr5 kr (0%)
14. maj 202614.286 kr22 kr (0%)
24. apr. 202614.308 kr94 kr (1%)
22. apr. 202614.402 kr94 kr (1%)
18. apr. 202614.496 kr94 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret