Gå til hovedindhold

LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi

LEGOByggelegetøjInteraktive bevægelige deleVoksne samlere og Nintendo fansEAN: 5702017592770

LEGO Super Mario World Mario og Yoshi 71438 med bevægelige dele og nostalgisk pixeldesign. Perfekt samlerobjekt til voksne LEGO fans og Nintendo entusiaster. Læs mere

Pris fra 907 krtil 998 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 91 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 579 kr 23. maj

Sammenlign priser på LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 907 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi
907 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
71438 LEGO Super Mario World™: Mario og Yoshi
949,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 71438 Super Mario World: Mario & Yosh - GEEKD.dk
998 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK907 kr946 krKøb
2Legekæden949,95 kr949,95 krKøb
3Geekd998 kr998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO Super Mario World Mario og Yoshi 71438

LEGO

LEGO Super Mario World Mario og Yoshi 71438 med bevægelige dele og nostalgisk pixeldesign. Perfekt samlerobjekt til voksne LEGO fans og Nintendo entusiaster.

• lego super mario
• mario og yoshi
• nintendo lego
• lego 71438
• mario byggeset
• yoshi lego
• super mario world
• Voksne samlere og Nintendo fans
• Interaktive bevægelige dele

Beskrivelse

LEGO Super Mario World Mario og Yoshi 71438 er et imponerende byggeset med 1215 klodser, der skaber en detaljeret model af Mario og Yoshi i nostalgisk pixeldesign. Sættet har interaktive funktioner - drej håndtaget for at få Yoshi til at løbe med Mario på ryggen, og aktiver knappen for at få Yoshis tunge til at bevæge sig. Modellen inkluderer actionelement til kompatibilitet med LEGO Super Mario figurer (sælges separat). Dette er det perfekte samlerobjekt til voksne fans af Nintendo og LEGO, der kombinerer nostalgi med moderne byggeoplevelse. Dimensioner: 11 x 26 x 40 cm. Anbefalet alder: 18+ år.

Specifikationer

tema:Super Mario World
design:Pixeleret 2D-stil
antal_dele:1215 klodser
ce_mærket:Ja
karakterer:Mario, Yoshi
dimensioner:11 x 26 x 40 cm
kompatibilitet:LEGO Super Mario figurer
anbefalet_alder:18+ år
byggevejledning:Trinvis vejledning inkluderet
interaktive_funktioner:Løbeeffekt og tungebevægelse

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken alder er sættet beregnet til?

LEGO Super Mario World Mario og Yoshi 71438 er anbefalet til 18+ år og er designet som et samlerobjekt for voksne.

Hvilke interaktive funktioner har modellen?

Du kan dreje håndtaget for at få Yoshi til at løbe med Mario på ryggen, og aktivere knappen for at få Yoshis tunge til at bevæge sig ind og ud.

Kan jeg tilføje LEGO Super Mario figurer?

Ja, modellen har et actionelement der gør den kompatibel med LEGO Mario, Luigi eller Peach figurer (sælges separat) for interaktive oplevelser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi

PriceData har fulgt prisen på LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi i 183 dage. Laveste pris i perioden er 579 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 907 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 855 kr.

Den nuværende pris på 907 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario og Yoshi de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026907 kr16 kr (2%)
29. maj 2026891 kr49 kr (6%)
27. maj 2026842 kr20 kr (2%)
24. maj 2026822 kr243 kr (42%)
23. maj 2026579 kr260 kr (31%)
20. maj 2026839 kr3 kr (0%)
18. maj 2026842 kr37 kr (4%)
2. maj 2026879 kr119,84 kr (16%)
28. apr. 2026759,16 kr119,84 kr (14%)
25. apr. 2026879 kr119,84 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret