Gå til hovedindhold

LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017816562
Pris fra 449 krtil 899,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 450,95 kr (50% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 449 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO 72039 Mario Kart™ - Bowser's Castle
-31%449 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO 72039 Mario Kart™ - Bowser's Castle billede

Produktinformation

Start motorerne, og vær klar til episke løb ved Bowser's Castle! Kør ræs med drifting og affyring af skjolde med Bowser i Standard ATV'en og Yoshi i Mach 8-karten. Undvig den svingende Thwomp og den snurrende ildstang. Vælt lavaboblen og drøn gennem slottets mure! Eller anbring LEGO® Mario™, LEGO® Luigi™ eller LEGO® Peach™ (figurer medfølger ikke) i førersæderne for at få digital interaktiv leg! 4 LEGO® Super Mario™ figurer, bl.a. legetøjsfigurer af Yoshi og Bowser Drøn gennem mure, undvig den faldende Thwomp, vælt lavaboblen og meget mere En interaktiv legetøjsfigur (medfølger ikke) er påkrævet til interaktiv digital leg Legetøjsgave, som er baseret på Nintendo®-karakterer, til drenge, piger og gamere fra 9 år Udvid legen med andre LEGO® Super Mario™: Mario Kart™-sæt (sælges separat) 9+, 1068 elements, 282mm x 456mm x 72mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 72039
EAN: 5702017816562
Varenr.: 3340376
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Super Mario 72039 Mario Kart™ – Bowser's Castle
626 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk
644 kr
Til butik
LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO Super Mario Mario Kart - Bowser's Castle Gør dig klar til at køre om kap med LEGO ® Super Mario™ legetøjssættet Mario Kart™ - Bowser’s Castle (72039) til børn. Byg-selv-sættet er en genial gave med Nintendo ®-karakterer til drenge, pig

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017816562
Varenr.: 52337482105168
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Super Mario - Mario Kart™: Bowsers slot (72039)
781 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Super Mario - Mario Kart Bowser's Castle 72039 - 1068 Dele
810,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Super Mario - Mario Kart - Bowser's Castle - 72039
819,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
72039 LEGO Super Mario Mario Kart™ Bowser's Castle
899,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK449 kr488 krKøb
2CS MEGASTORE DK626 kr665 krKøb
3Geekd644 kr644 krKøb
4Teknikproffset DK781 kr840 krKøb
5Kids-world.dk810,95 kr810,95 krKøb
6Gucca.dk819,95 kr819,95 krKøb
7Legekæden899,95 kr899,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk i 180 dage. Laveste pris i perioden er 449 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 614 kr.

Den nuværende pris på 449 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for LEGO - Super Mario - Mario Kart™: Bowser's Castle (72039) - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026449 kr200 kr (31%)
22. maj 2026649 kr5 kr (1%)
2. maj 2026644 kr5 kr (1%)
1. maj 2026649 kr5 kr (1%)
15. apr. 2026644 kr5 kr (1%)
14. apr. 2026649 kr5 kr (1%)
21. mar. 2026644 kr39 kr (6%)
11. mar. 2026605 kr13 kr (2%)
9. mar. 2026618 kr7 kr (1%)
3. mar. 2026611 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret