Gå til hovedindhold

LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele)

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017815442
Pris fra 298 krtil 449,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 151,95 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 293 kr 16. maj

Sammenlign priser på LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 298 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset
298 kr
Til butik
LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset billede

Produktinformation

Hjælp Steve med at bygge et mooshroom-hus! Afværg et flyvende fantom med dit netheritsværd. Høst hvede til at fodre dine mooshrooms med, før du hopper i din båd for at fiske rundt om øen - måske fanger du en torsk at fodre den trefarvede kat med. Og så er det tilbage til huset for at spise, sove ... og opdage skjulte skatte! Minecraft®-legetøjsfigurer af Steve, mooshrooms, en trefarvet kat og et fantom Børn kan bygge et mooshroom-formet hus med en lille farm, fiskerbåd og en skat LEGO® Minecraft® gaming-tilbehøret omfatter et netheritsværd og et craftingbord LEGO® Minecraft® Mooshroom-huset er en god fødselsdagsgave eller overraskelse i enhver anledning Børn kan zoome ind på og dreje byggesæt i 3D ved hjælp af den intuitive LEGO® Builder app 8+, 500 elements, 262mm x 282mm x 76mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 21270
EAN: 5702017815442
Varenr.: 3302952
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Minecraft Mooshroomhuset 21270
324 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 21270 Minecraft The Mushroom Cow House - GEEKD.dk
349 kr
Til butik
LEGO 21270 Minecraft The Mushroom Cow House - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO LEG LA MAISON DES CHAMPIMEUHS LEGO ® Minecraft ® legetøjet Mooshroom-huset (21270) er perfekt til Minecraft-spillere og børn, der elsker at bygge huse, passe dyr og af og til afværge et luftangreb! Det spændende legesæt er en fremragende Minecraft-ga...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017815442
Varenr.: 49616428597584
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Minecraft - Mooshroom House (21270)
362 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele)
-7%389 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
21270 LEGO Minecraft Mooshroom-huset
399,95 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele)
-7%409 kr
Før 439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Minecraft - Mooshroom-huset 21270 - 500 Dele
449,95 kr
Til butik
Gå til Eurotoys
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Mooshroom-huset
449,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK298 kr337 krKøb
2Komplett DK324 kr324 krKøb
3Geekd349 kr349 krKøb
4Teknikproffset DK362 kr421 krKøb
5Boligcenter DK389 kr389 krKøb
6Legekæden399,95 kr399,95 krKøb
7Vivas DK409 kr488 krKøb
8Kids-world.dk449,95 kr449,95 krKøb
9Eurotoys449,95 kr449,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 293 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 399,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 326 kr.

Den nuværende pris på 298 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for LEGO Minecraft 21270 Mooshroom-huset byggesæt (8+, 500 dele) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026298 kr2 kr (1%)
30. maj 2026296 kr3 kr (1%)
16. maj 2026293 kr6 kr (2%)
12. maj 2026299 kr2 kr (1%)
7. maj 2026297 kr2 kr (1%)
6. maj 2026299 kr4 kr (1%)
2. maj 2026295 kr4 kr (1%)
27. apr. 2026299 kr6 kr (2%)
26. apr. 2026305 kr19 kr (6%)
22. apr. 2026324 kr31 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret