Gå til hovedindhold

LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele

LEGOSamleklodserEAN: 5702018054888
Pris fra 139 krtil 355 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 216 kr (61% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Friends 42677 Hundegodbids-bageri
-16%139 kr
Før 166 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Friends 42677 Hundegodbids-bageri billede

Produktinformation

Er du klar til sjov med firbenede venner i LEGO® Friends Hundegodbids-bageriet? Her elsker Aliya, Sage og deres kæledyr at hænge ud. Hunde får en særlig velkomst, og de har deres egen dør! Hundehvalpene kan køre i en transportkasse. De kan også klatre op ad rampen til disken og hjælpe med at servere. Køkkenet har alt, hvad der skal til for at lave lækre godbidder til hunde og deres mennesker! Vuf! Detaljeret legetøjsbageri med ovn, kaffemaskine, køleskab og siddepladser Med minidukker af Aliya og Sage, 4 legetøjshunde og masser af sjove detaljer Tilbehøret omfatter et menukort, donuts, cookies, mælk, kopper, hundegodbidder og et kødben En god idé som fødselsdagsgave til piger og drenge fra 6 år Opdag flere sæt (sælges separat) og LEGO® Friends tv-serien online 6+, 278 dele, 222 x 262 x 62 MM...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 42677
EAN: 5702018054888
Varenr.: 3404220
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Friends 42677 Hundegodbids-bageri
158,18 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO LEGO Friends – Hundesnacks-bageri (42677)
228 kr
Til butik
LEGO LEGO Friends – Hundesnacks-bageri (42677) billede

Produktinformation

Slip dit barns kreativitet og kærlighed til kæledyr løs med det dejlige LEGO® Friends Hundesnacks-bageri! Dette sæt er perfekt designet til unge byggere fra 6 år og opefter og er en charmerende tilføjelse til enhver LEGO-samling, der byder på uendelige muligheder for fantasifuld leg. Træd ind i en verden, hvor kæledyr og bagværk mødes på den mest dejlige måde. Dette bageri er ikke bare en almindelig butik – det er et fantasifuldt eventyrland fyldt med humoristiske detaljer og tilbehør, der vil fange både kæledyrselskere og spirende bagere. Sættet indeholder en detaljeret ovn, en elegant kaffemaskine, et praktisk køleskab og hyggelige siddepladser, alt sammen skabt til at inspirere til timevis af rolleleg. Det, der gør dette bageri virkelig specielt, er de dyrevenlige detaljer, der bringer det til live. Fra den legesyge skiltning til den yndige transportkasse og dyredøren er hver eneste detalje omhyggeligt medtaget for at sikre, at selv hvalpene kan være med på legen. Der er endda en rampe, der fører op til disken, så de firbenede venner kan hjælpe med at servere kundernes yndlingssnacks!, Dette spændende sæt leveres med to minidukker og fire legetøjshunde, der er klar til at begive sig ud på utallige eventyr. Udvalget af tilbehør til kæledyr vil helt sikkert begejstre, med et menukort, donuts, kiks, hundesnacks, et ben, mælk, kopper og meget mere. Med 278 dele tilbyder dette sæt en givende byggeoplevelse, der vil holde børnene underholdt i timevis. LEGO Friends Dog Treats Bakery er ikke kun en fantastisk gave til piger og drenge, men også et perfekt valg for kæledyrsentusiaster. Det fremmer kreativitet, historiefortælling og finmotorik, hvilket gør det til et lærerigt og underholdende legetøj. For en forbedret byggeoplevelse tilbyder LEGO Builder-appen et intuitivt eventyr, hvor børn kan zoome ind, rotere sæt ved hjælp af 3D-byggevejledninger, gemme deres fremskridt og spore deres præstationer. Dette digitale værktøj tilføjer en spændende dimension til den traditionelle LEGO-leg, hvilket gør den endnu mere engagerende og interaktiv. Uanset om dit barn er en erfaren LEGO-bygger eller lige er begyndt på sin rejse, er Dog Treats Bakery et dejligt sæt, der lover at levere sjov, læring og et strejf af magi med hver eneste bygning. Lad bagningen og gøen begynde!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702018054888
Varenr.: D40780
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele
244,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego 42677 - Hundegodbids-bageri - Friends
249,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42677 LEGO Friends Hundegodbids-bageri
269,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Friends Hundebageriet 42677
270 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
LEGO - Friends - Hundebageri
299,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO Friends - Hundegodbid Bageri - GEEKD.dk
355 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK139 kr178 krKøb
2CS MEGASTORE DK158,18 kr197,18 krKøb
3Teknikproffset DK228 kr277 krKøb
4Kids-world.dk244,95 kr244,95 krKøb
5Gucca.dk249,95 kr249,95 krKøb
6Legekæden269,95 kr269,95 krKøb
7Komplett DK270 kr270 krKøb
8Legebyen DK299,95 kr338,95 krKøb
9Geekd355 kr355 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele i 181 dage. Laveste pris i perioden er 139 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 195 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 168 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LEGO ® Friends - Hundegodbids-bageri 42677 - 278 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026139 kr19,18 kr (12%)
20. maj 2026158,18 kr7,82 kr (5%)
18. apr. 2026166 kr2 kr (1%)
15. apr. 2026168 kr3 kr (2%)
14. apr. 2026171 kr5 kr (3%)
9. apr. 2026166 kr1 kr (1%)
1. apr. 2026165 kr8 kr (5%)
15. mar. 2026173 kr2 kr (1%)
14. mar. 2026175 kr6 kr (3%)
10. mar. 2026181 kr32 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret