Gå til hovedindhold

LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele)

LEGOSamleklodserEAN: 5702018069547
Pris fra 539 krtil 799,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 260,95 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 526 kr 30. maj

Sammenlign priser på LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 539 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc-hjelm
539 kr
Til butik
LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc-hjelm billede

Produktinformation

Gør dig klar til et fantastisk byggeeventyr med denne LEGO® Editions Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc-hjelm. Nyd hvert øjeblik, mens du bygger F1®-hjelmen med LEGO klodser og opdager dens unikke detaljer. Hjelmen har Ferraris ikoniske røde Rosso Corsa-farve, Charles' kørernummer og Papa Jules-grafik. Der medfølger en minifigur af Charles Leclerc og en plade med hans signatur. LEGO® hjelmen er påtrykt Charles' kørernummer og grafik med Papa Jules Indeholder en minifigur af Charles Leclerc og en plade med hans signatur Indretningselement med sportstema, som F1®-fans stolt kan udstille En god F1®-gaveidé til teenagere og bilfans til fødselsdage og i andre anledninger Følg dine byggefremskridt, og drej din model i LEGO® Builder appen 14+, 886 dele, 262 x 382 x 70,5 MM...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 43014
EAN: 5702018069547
Varenr.: 3404382
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Editions Formula 1 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc-hjelm
638 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele)
-1%709 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele) billede

Produktinformation

Ikonisk LEGO hjelm til samlere og Ferrari-fansGenskab den karakteristiske racerhjelm fra Scuderia Ferrari HP med dette detaljerede byggesæt. Med 886 dele og en elegant udstillingsstand er modellen skabt til voksne og unge byggere fra 14 år, der elsker LEGO og motorsport. Hjelmen prydes af markante røde og hvide farver samt startnummeret 16 - perfekt som blikfang på hylden.Byggeoplevelse i LEGO Editions serienSættet tilhører Editions-serien og leveres med byggevejledning, så du roligt kan dykke ned i projektet trin for trin. Den færdige model måler ca. 18 × 11 × 13 cm (H × B × D) og står stabilt på en sort sokkel med navneplade - ideel som gave til LEGO samlere eller som stilfuld dekoration i stuen, på kontoret eller i hobbyrummet.Serie: EditionsAnbefalet alder: 14+ årAntal dele: 886Inkl. byggevejledning: JaMål (H × B × D): 18 × 11 × 13 cmPakkens mål (H × B × D): 26,2 × 38,2 × 7,0 cmPakkevægt: 1,02 kgAdvarsler: Ikke egnet til børn under 3 år pga. små dele; brug under opsyn af en voksen; gem emballagen for vigtige oplysninger...

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: LEGO
Vægt: 1.38g
EAN: 5702018069547
Varenr.: 2147307
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele)
-1%729 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Editions - Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc-hjelm 43014
799,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Editions Vehicles 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc-hjelm
799,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK539 kr578 krKøb
2CS MEGASTORE DK638 kr677 krKøb
3Boligcenter DK709 kr709 krKøb
4Vivas DK729 kr808 krKøb
5Kids-world.dk799,95 kr799,95 krKøb
6Legekæden799,95 kr799,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele) i 90 dage. Laveste pris i perioden er 526 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 561 kr.

Den nuværende pris på 539 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for LEGO Editions 43014 Scuderia Ferrari HP Charles Leclerc hjelm - byggesæt til udstilling (886 dele) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026539 kr13 kr (2%)
30. maj 2026526 kr13 kr (2%)
14. maj 2026539 kr8 kr (2%)
13. maj 2026531 kr8 kr (1%)
12. maj 2026539 kr10 kr (2%)
7. maj 2026549 kr17 kr (3%)
2. maj 2026566 kr133 kr (19%)
6. mar. 2026699 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret