Gå til hovedindhold

LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele

LegoByggelegetøjEAN: 5702017816678
Pris fra 298 krtil 489,95 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 191,95 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 292 kr 31. mar.

Sammenlign priser på LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 298 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO DUPLO 10453 Forlystelsespark
298 kr
Til butik
LEGO DUPLO 10453 Forlystelsespark billede

Produktinformation

I dag er en dejlig dag til en tur i forlystelsesparken! Gurli mødes med sine venner Herluf Hund og Karen Kat til en spændende dag med sjove forlystelser. Når de har suset ned ad rutsjebanen en masse gange, får vennerne en forfriskning i juicebaren og snakker om at prøve pariserhjulet. De bliver enige om, at selvom det ser stort og udfordrende ud, ser det også ud til virkelig at være sjovt! Byggesættet indeholder 3 figurer, et pariserhjul og en rutsjebane Figurerne suser ned ad rutsjebanen og kører i pariserhjulet, der kan bygges Legesættet til små børn hjælper dem med at udvikle færdigheder i deres tidlige udvikling Gaveidé til tumlinger, der elsker Gurli Gris-legetøj og kreativ rolleleg Eventyrfyldt LEGO® DUPLO® Gurli Gris legetøj er testet for at garantere en sikker legeoplevelse 2+, 53 elements, 282mm x 456mm x 88mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 10453
EAN: 5702017816678
Varenr.: 3302966
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Forlystelsespark 10453
-30%314,97 kr
Før 449,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Forlystelsespark 10453 billede

Produktinformation

Gør legen spændende og fuld af eventyr med LEGO® DUPLO® Gurli Gris Forlystelsespark (10453). Børn fra 2 år kan forestille sig, at de besøger forlystelsesparken med deres yndlingsfigurer fra serien. De vil elske at sende Gurli Gris, Karen Kat og Herluf Hund på en tur i det drejelige pariserhjul og derefter skiftes til at suse ned ad rutsjebanen. Dette farverige byggesæt hjælper med at udvikle børns evne til at sortere farver og tænke logisk, når de matcher figurerne med gondolerne eller juicebodens krus og stole. Finmotorikken styrkes, når de placerer figurerne i forlystelserne. Denne kvalitetsgave til førskolebørn opmuntrer til samtaler om følelser ved nye oplevelser og hjælper med at opbygge selvtillid til at prøve nye ting gennem kreativ leg, samtidig med at børnene lærer, at det er helt i orden at sidde over, hvis de ikke har lyst.

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO Duplo
Kategori: 1254
EAN: 5702017816678
Varenr.: bbf83e1f-af8e-4181-8204-1ee97189ca26
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Forlystelsespark 10453
-30%314,97 kr
Før 449,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Forlystelsespark 10453 billede

Produktinformation

Fyld legen med dynamisk sjov og eventyr med LEGO® DUPLO® Gurli Gris legetøjet Forlystelsespark (10453). Små børn fra 2 år leger, at de er i forlystelsesparken sammen med kendte legetøjsfigurer fra deres yndlingsserie. De mindste vil elske at sendefigurerne af Gurli Gris, Karen Kat og Herluf Hund på en tur rundt i legesættets drejelige pariserhjul. Derefter kan de skiftes til at lege, de suser ned ad rutsjebanen. Det farverige byggesæt hjælper med at forfine tumlingers evne til at sortere farver og tænke logisk, når de matcher legetøjsfigurernes tøj med gondolerne på pariserhjulet eller med juicebodens krus og stole. De øver finmotorikken, når de anbringer figurerne på sæderne i forlystelsen. Denne gave af høj kvalitet til førskolebørn inspirerer til samtaler om følelser omkring førstegangsoplevelser. Sættet hjælper små børn på vej til at opbygge selvtillid til at prøve nye ting, mens de lærer gennem kreativ leg, at det også er OK at sidde over, hvis man ikke har lyst. 53 dele Om LEGO® DUPLO®: Når små børn har masser af fantasi, slipper LEGO® DUPLO® byggeklodser deres kreativitet løs gennem udviklingsorienteret læring. Disse legesæt giver små børn mulighed for ubegrænset sjov, kreativ udfoldelse og glædesfyldt udforskning.

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO Duplo
Kategori: LEGO
EAN: 5702017816678
Varenr.: bbf83e1f-af8e-4181-8204-1ee97189ca26
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 10453 DUPLO Peppa Pig Fair - GEEKD.dk
343 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele
-20%359,96 kr
Før 449,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO DUPLO Peppa Pig - Tivoli (10453)
362 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO DUPLO Peppa Pig Forlystelsespark 10453
-16%379 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO DUPLO Peppa Pig Forlystelsespark 10453
-15%399 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
10453 DUPLO Peppa Pig Gurli Gris forlystelsespark
-11%399,95 kr
Før 449,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bog&idé
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10453 DUPLO Peppa Pig Gurli Gris forlystelsespark
399,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO DUPLO Greta Gris tivoli 10453
474 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Duplo Gurli Gris - Forlystelsespark - 10453
489,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK298 kr337 krKøb
2Pixizoo DK314,97 kr314,97 krKøb
3BabySam DK314,97 kr314,97 krKøb
4Geekd343 kr343 krKøb
5Kids-world.dk359,96 kr359,96 krKøb
6Teknikproffset DK362 kr421 krKøb
7Boligcenter DK379 kr379 krKøb
8Vivas DK399 kr478 krKøb
9Legekæden399,95 kr399,95 krKøb
10Bog&idé399,95 kr399,95 krKøb
11Komplett DK474 kr474 krKøb
12Gucca.dk489,95 kr489,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele i 182 dage. Laveste pris i perioden er 267 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 305 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 294 kr.

Den nuværende pris på 298 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LEGO ® DUPLO - Gurli Gris - Forlystelsespark 10453 - 53 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026298 kr5 kr (2%)
25. apr. 2026293 kr6 kr (2%)
15. apr. 2026299 kr6 kr (2%)
9. apr. 2026293 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026292 kr1 kr (0%)
27. mar. 2026293 kr6 kr (2%)
10. feb. 2026299 kr7 kr (2%)
30. jan. 2026292 kr7 kr (2%)
23. dec. 2025299 kr7 kr (2%)
21. dec. 2025292 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret