Gå til hovedindhold

LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele

LEGOSamleklodserEAN: 5702018063552
Pris fra 292 krtil 449,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 157,95 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 287 kr 25. apr.

Sammenlign priser på LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 292 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO DREAMZzz 71513 Mareridtsskorpion-graver
292 kr
Til butik
LEGO DREAMZzz 71513 Mareridtsskorpion-graver billede

Produktinformation

Tag med Mateo og Cooper på spændende eventyr i drømmeverdenen, hvor de kæmper mod den onde Arika. Bestem, hvilket væsen Arika vil sende efter drømmerne - en skorpion med kløer og en knusende graveklo eller en biomekanisk hveps med en giftig gravearmsbrod! Når du er færdig med at bygge, kan du lege med 3 minifigurer og et orange skattedyr, som bringer historien til live! Børn kan vælge at bygge en skorpiongraver eller en biomekanisk hveps Sættet indeholder et klodsbygget diamantæg, et mytisk væsen og en mech-dragt 3 minifigurer, Mateo, Cooper og Arika, inspirerer til fantasifuld rolleleg En god gaveidé til børns fødselsdage og en fantasifuld gave til drenge og piger Inkluderer historiedreven byggevejledning, som også findes i LEGO® Builder appen 7+, 505 elements, 222mm x 262mm x 76mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 71513
EAN: 5702018063552
Varenr.: 3404299
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO DREAMZzz mareridt-skorpiongraver 71513
319 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO DREAMZzz – Nightmare Scorpion Digger (71513)
396 kr
Til butik
LEGO DREAMZzz – Nightmare Scorpion Digger (71513) billede

Produktinformation

Slip fantasien løs med LEGO® DREAMZzz™ Nightmare Scorpion Digger, et spændende byggesæt designet til eventyrlystne drenge og piger fra 7 år og opefter. Dette dynamiske sæt byder på ikke blot én, men to spændende byggemuligheder, så de unge bygherrer kan skabe enten en frygtindgydende skorpiongravemaskine eller en elegant biomekanisk hveps. Skorpiongravemaskinen er et seksbenet vidunder, udstyret med formidable kløer, kraftige skydevåben og en knusende graver. Det er et mekanisk udyr, der er klar til at tackle enhver fantasifuld udfordring. Alternativt er den biomekaniske hveps et vinget rovdyr med en giftig graver-brod og skydevåben, perfekt til luftbårne eventyr. For at gøre det endnu mere spændende indeholder sættet tre minifigurer: Mateo, Cooper og Arika, der alle er klar til at kaste sig ud i episke rollespilsscenarier. Mateo er endda udstyret med et samlerobjekt i form af et grønt sværd, der udvider mulighederne for at fortælle historier. Der medfølger også en Z-Blob-figur og tre edderkopper, der sætter scenen for spændende møder. Eventyret stopper ikke der! Et lyserødt diamantæg, der er blevet ødelagt af den skumle Nightmare Emperor, klækkes og afslører et samlerobjekt i form af et Orange Treasure Creature-legetøj, hvilket tilføjer et ekstra lag af mystik og spænding til legeoplevelsen. Dette sæt, der består af 505 dele, er en actionfyldt fødselsdagsgave, der lover timevis af kreativ leg. De medfølgende historiebaserede byggevejledninger guider unge drømmere gennem byggeprocessen og fordyber dem i fortællingen. For dem, der foretrækker en digital oplevelse, er vejledningerne også tilgængelige i LEGO Builder-appen, hvilket gør det nemt at bygge og lege når som helst og hvor som helst. Uanset om man bygger skorpionen eller hvepsen, vil dette LEGO-sæt helt sikkert inspirere til uendelige eventyr og fantasifuld leg, hvilket gør det til et must-have i enhver ung bygners samling. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702018063552
Varenr.: D40737
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego 71513 - Mareridtsskorpion-graver - Dreamzzz
419,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele
449,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
71513 LEGO DREAMZzz Mareridtsskorpion-graver
449,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK292 kr331 krKøb
2Komplett DK319 kr319 krKøb
3Teknikproffset DK396 kr455 krKøb
4Gucca.dk419,95 kr419,95 krKøb
5Kids-world.dk449,95 kr449,95 krKøb
6Legekæden449,95 kr449,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele i 181 dage. Laveste pris i perioden er 287 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 321 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 305 kr.

Den nuværende pris på 292 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for LEGO ® DreamZzz - Mareridtsskorpion-Graver 71513 - 505 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026292 kr7 kr (2%)
19. maj 2026299 kr11 kr (4%)
12. maj 2026288 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026287 kr18 kr (6%)
19. apr. 2026305 kr6 kr (2%)
8. apr. 2026311 kr8 kr (3%)
20. mar. 2026303 kr6 kr (2%)
15. mar. 2026297 kr14 kr (5%)
14. mar. 2026311 kr8 kr (3%)
13. mar. 2026319 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret