Gå til hovedindhold

LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk

LegoByggelegetøjEAN: 5702017812861
Pris fra 119 krtil 219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 100 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 117 kr 4. apr.

Sammenlign priser på LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 119 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76448 Fawkes™: Dumbledores føniks
119 kr
Til butik
LEGO Harry Potter 76448 Fawkes™: Dumbledores føniks billede

Produktinformation

Vær med til at hylde Albus Dumbledores dyreven og forsvarer! Genskab føniksen Fawkes™ i al sin flamme-fjerklædte pragt. Sæt ham på siddepinden med aske nedenunder. Juster hans hoved, næb og vinger for at genskabe velkendte positurer. Tag Fordelingshatten og Gryffindors sværd med hans stærke kløer. Tilføj den søde figur af Fawkes som unge for at fuldende en magisk udstilling fuld af leg. Legetøjsfiguren af det mystiske væsen er fuldt bevægelig og har en siddepind Et legetøj med autentiske detaljer, der inspirerer til kreativ leg, og som er god gave til børn Indeholder en Fordelingshat, Gryffindors sværd og en figur af Fawkes som unge Harry Potter™-gaveidé til børn fra 8 år, der er ved at opdage troldmandsverdenen Find intuitive 3D-byggevejledninger i LEGO® Builder appen 8+, 299 elements, 262mm x 141mm x 61mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 76448
EAN: 5702017812861
Varenr.: 3340316
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk
161 kr
Til butik
LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO Fawkes: Dumbledores Phönix Lad dyreelskende unge Harry Potter-fans™ opbygge deres passion for troldmandsverdenen med LEGO ® Harry Potter byggelegetøjet Fawkes™: Dumbledores føniks (76448). Den fuldt bevægelige Fawkes-figur har stærke kløer til at...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017812861
Varenr.: 51623514800464
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Harry Potter TM - Fawkes™: Dumbledores Fønix (76448)
167 kr
Til butik
LEGO Harry Potter TM - Fawkes™: Dumbledores Fønix (76448) billede

Produktinformation

Slip magien løs i troldmandsverdenen med det fortryllende LEGO® Harry Potter Fawkes™: Dumbledores Fønix-byggesæt! Sættet er perfekt til unge hekse og troldmænd fra 8 år og inviterer fans til at dykke ned i Harry Potters magiske verden med en Fawkes-figur, der kan bygges og er meget bevægelig. Fawkes, den majestætiske føniks, er ikke bare et smukt væsen, han er et symbol på loyalitet og genfødsel. Dette LEGO sæt indfanger hans essens med indviklede detaljer, bl.a. kløer, der kan gribe fat i hans siddepind eller holde fast i den ikoniske murstensbyggede Sorteringshat™ og Gryffindors sværd™. Uanset om han sidder majestætisk eller flyver, er Fawkes klar til at forsvare Hogwarts™ og dens hemmeligheder. Men det er ikke alt! Sættet indeholder også en charmerende baby-Fawkes-figur, som er ekstra sød og nem at lege med. Uanset om du genskaber scener fra filmene eller opfinder dine egne magiske eventyr, lover dette sæt timevis af kreativ sjov. Fawkes er ikke kun designet til leg, men også som en fortryllende del af værelsesindretningen og er en fantastisk udstillingsgenstand, der vil fange fantasien hos enhver Harry Potter-fan. De levende farver og det detaljerede design sikrer, at dette mytiske væsen vil skille sig ud på enhver hylde. For dem, der elsker at udvide deres magiske univers, er dette sæt kompatibelt med andre LEGO Harry Potter-samlesæt (sælges separat), hvilket giver uendelige muligheder for kreativ leg og historiefortælling. For at forbedre byggeoplevelsen giver LEGO Builder-appen en interaktiv måde at arbejde med sættet på. Børn kan zoome ind, rotere modeller i 3D, følge deres byggeproces og gemme deres sæt, hvilket gør byggeprocessen lige så magisk som det færdige produkt. Uanset om det er en gave til en særlig lejlighed eller en godbid til dig selv, så er LEGO Harry Potter Fawkes™: Dumbledores Føniks er et must-have for enhver fan af serien. Det er mere end bare legetøj, det er en indgang til Harry Potters fortryllende verden, hvor det kun er fantasien, der sætter grænser. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017812861
Varenr.: D27587
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
76448 LEGO Harry Potter Fawkes™: Dumbledores føniks
179,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Harry Potter Fawkes - Dumbledores Fønix (76448)
-9%199 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Harry Potter Fawkes - Dumbledores Fønix (76448)
-8%219 kr
Før 239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK119 kr158 krKøb
2Geekd161 kr161 krKøb
3Teknikproffset DK167 kr216 krKøb
4Legekæden179,95 kr179,95 krKøb
5Boligcenter DK199 kr199 krKøb
6Vivas DK219 kr298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 113 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 161 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 130 kr.

Den nuværende pris på 119 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for LEGO 76448 Harry Potter Fawkes: Dumbledore's Phoenix - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026119 kr1 kr (1%)
8. maj 2026120 kr6 kr (5%)
6. apr. 2026126 kr8 kr (7%)
5. apr. 2026118 kr1 kr (1%)
4. apr. 2026117 kr9 kr (7%)
24. mar. 2026126 kr34 kr (21%)
22. mar. 2026160 kr1 kr (1%)
21. mar. 2026161 kr11 kr (7%)
17. mar. 2026150 kr10 kr (7%)
10. mar. 2026140 kr20 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret