Gå til hovedindhold

LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W)

LedvanceLED-pærerEAN: 4099854043970
Pris fra 22 krtil 120 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 98 kr (82% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18 kr 5. mar.

Sammenlign priser på LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 22 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ledvance Parathom E27 standardpære, 2700K, 8,8W
22 kr
Til butik
Ledvance Parathom E27 standardpære, 2700K, 8,8W billede

Produktinformation

Klassisk dæmpbar lyskilde med 8,8W & frostet glas Den klassisk frostet pære med E27 fatning fra Parathom serien af Ledvance, er en dæmpbar lyskilde der udsender et behageligt lys. Pæren har et energiforbrug på bare 8,8W, en farvegengivelse der ligger på 8...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 60 mm x 108 mm
EAN: 4099854043970
Varenr.: 5657054844
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W)
25 kr
Til butik
LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W) billede

Produktinformation

Ledvance LED Standardpære 8.8W E27 - Mat, Dæmpbar, 806 Lumen Ledvance LED standardpære med E27-sokkel er en moderne og energieffektiv løsning, der fungerer som en 60W glødepæreerstatning. Med en lysstyrke på 806 lumen og en varm hvid farvetemperatur på 27...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: E27 LED Pære
EAN: 4099854043970
Varenr.: 3121539
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Parathom E27 standardpære, 2700K, 8,8W
28 kr
Til butik
Ledvance Parathom E27 standardpære, 2700K, 8,8W billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: LED pærer
Farve: white
Størrelse: 60 mm x 108 mm
EAN: 4099854043970
Varenr.: 5657054844
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Parathom E27 standardpære, 2700K, 8,8W
28 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Parathom E27 standardpære, 2700K, 8,8W
33 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Parathom E27 standardpære, 2700K, 8,8W
34 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LED STAND 8,8W/827 (60W) MAT E27 HS DÆMP
34,29 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEDVANCE 4099854043970
40,41 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LEDVANCE LED Standard mat 806lm 8,8W/827 (60W) E27 dæmp HS
41,25 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Osram CLA60 DIM 8.8W 827 FR E27 P LED Lampe 806 lm 2700K E27 dimm
120 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl22 kr22 krKøb
2Elvvs.dk25 kr25 krKøb
3LampeGuru.dk28 kr28 krKøb
4LavprisVVS28 kr28 krKøb
5Greenline33 kr33 krKøb
6BilligVVS DK34 kr34 krKøb
7EL-GROSSISTEN34,29 kr34,29 krKøb
8CS MEGASTORE DK40,41 kr79,41 krKøb
9vvsfittings.dk41,25 kr41,25 krKøb
10CompuMail DK120 kr120 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W)

PriceData har fulgt prisen på LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W) i 176 dage. Laveste pris i perioden er 15 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 31 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 22 kr.

Den nuværende pris på 22 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 29% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for LEDVANCE LED standardpære E27, 8,8W/827, dæmpbar, varm hvid, 806 lumen (60W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202622 kr3 kr (12%)
30. maj 202625 kr3 kr (14%)
12. maj 202622 kr9 kr (29%)
11. maj 202631 kr9 kr (41%)
3. maj 202622 kr3 kr (12%)
24. apr. 202625 kr3 kr (11%)
23. apr. 202628 kr3 kr (12%)
15. apr. 202625 kr1 kr (4%)
7. apr. 202626 kr4 kr (18%)
3. apr. 202622 kr3 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret