Gå til hovedindhold

Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke

LEDLenserPandelamper600 lumen kraftfuld LEDOutdoor og professionelt arbejdeEAN: 4058205024136

Ledlenser NEO5R pandelampe med kraftfulde 600 lumen LED og genopladelig batteri. IP54 vandtæt med 4 lysmoduser og op til 35 timers batterilevetid. Læs mere

Pris fra 309,13 krtil 516,71 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 207,58 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 309.13 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEDLENSER Pandelampe NEO5R - Sort
309,13 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledlenser NEO5R pandelampe, 600 lumen, Sort/grå
340 kr
Til butik
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke
-15%425 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEDLenser NEO5R Genopladelig Pandelampe - Black / Gray
-8%459,95 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
LEDLenser NEO5R Genopladelig Pandelampe - Black / Gray
-8%459,95 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
LEDLenser NEO5R Genopladelig Pandelampe - Black / Gray
-8%459,95 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEDLenser NEO5R Genopladelig Pandelampe - Black / Gray
459,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
LEDLenser NEO5R Genopladelig Pandelampe - Black / Gray
459,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
LEDLenser NEO5R Genopladelig Pandelampe - Black / Gray
459,95 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ledlenser NEO5R pandelampe m/baglygte 600lm genopl
-4%516,71 kr
Før 538,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK309,13 kr348,13 krKøb
2Proshop DK340 kr379 krKøb
3Løbeshop DK425 kr425 krKøb
4Outmore.dk459,95 kr459,95 krKøb
5MAXiPRO459,95 kr459,95 krKøb
6Arbejdslamper.dk459,95 kr459,95 krKøb
7Lommelygtesalg.dk459,95 kr459,95 krKøb
8Pande-lampe.dk459,95 kr459,95 krKøb
9Cykel-lygter.dk459,95 kr459,95 krKøb
10Globaltools.dk516,71 kr516,71 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ledlenser NEO5R Pandelampe 600 Lumen

LEDLenser

Ledlenser NEO5R pandelampe med kraftfulde 600 lumen LED og genopladelig batteri. IP54 vandtæt med 4 lysmoduser og op til 35 timers batterilevetid.

• pandelampe
• hovedlampe
• arbejdslampe
• led lampe
• udendørs belysning
• løbelampe
• Outdoor og professionelt arbejde
• 600 lumen kraftfuld LED

Beskrivelse

Ledlenser NEO5R er en avanceret pandelampe designet til outdoor-entusiaster og professionelle brugere. Med 600 lumen kraftfuld LED-belysning og genopladelig lithium-ion batteri leverer den pålidelig belysning i alle situationer. Pandelampen er IP54-certificeret og modstår vand og støv. Fire forskellige lysmoduser (boost 600 lumen, standard 300 lumen, mellem 100 lumen, lav 20 lumen) giver fleksibilitet til enhver opgave. Den ergonomiske design med justerbart hoved og elastisk pandebånd sikrer optimal komfort under langvarig brug. Avancerede funktioner inkluderer temperaturkontrol, overophedningsbeskyttelse og magnetisk ladesystem. Perfekt til camping, løb, cykling, arbejde og nødsituationer.

Specifikationer

vægt:Cirka 100 gram
lyskilde:LED
lysstyrke:600 lumen
materiale:Polykarbonat
lysmoduser:4 moduser
rækkevide:5-100 meter
vandtæthed:IP54
genopladelig:Ja
batterilevetid:4-35 timer
farvetemperatur:5200-6200K
driftstemperatur:-20°C til +40°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang batterilevetid har NEO5R?

Batterilevetiden varierer fra 4 timer på boost-mode (600 lumen) til op til 35 timer på lav strøm (20 lumen). Standard mode giver omkring 4 timers drift.

Er pandelampen vandtæt?

Ja, NEO5R har IP54-certificering, hvilket betyder den er beskyttet mod støv og vandstænk fra alle retninger. Den tåler regn og fugtige forhold.

Hvordan oplader jeg pandelampen?

NEO5R bruger et magnetisk ladesystem med medfølgende USB-kabel. Opladningstiden er typisk 3-4 timer for fuld opladning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke

PriceData har fulgt prisen på Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke i 182 dage. Laveste pris i perioden er 309,13 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 383 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 341 kr.

Den nuværende pris på 309,13 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Ledlenser NEO5R Hovedlygte - Sort, ideel til løb og udendørs aktiviteter med kraftig lysstyrke de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026309,13 kr40,87 kr (12%)
9. maj 2026350 kr5 kr (1%)
30. apr. 2026355 kr38 kr (12%)
19. apr. 2026317 kr7 kr (2%)
18. apr. 2026324 kr7 kr (2%)
15. apr. 2026317 kr14 kr (4%)
14. apr. 2026331 kr8 kr (2%)
6. apr. 2026323 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026324 kr31 kr (9%)
27. mar. 2026355 kr31 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret