Gå til hovedindhold

Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml

Le CouventParfume og eau de cologneEAN: 3701139908140
Pris fra 830 krtil 995 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 665 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 830 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Le Couvent Remarkable Ilhabela EdP (100 ml)
-27%830 kr
Før 1.141 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Le Couvent Remarkable Ilhabela EdP (100 ml) billede

Produktinformation

Oplev essensen af et tropisk paradis med Ilhabela EdP, en duft opkaldt efter en fascinerende øgruppe ud for Brasiliens kyst. Duften åbner med fængslende noter af mandora, kanel og sød mandel, mens hjertenoter af heliotrop og sort vanilje uddyber duftens rige, fyldige karakter. Endelig dukker basenoter af sukkerrør og ambroxan op og tilføjer en varm og indbydende finish, der bliver hængende på huden. Sort vanilje og ambroxan er de mest fremtrædende noter i Ilhabela EdP, en uimodståelig blanding, der udstråler ro og skønhed. * Noter af sort vanilje, ambroxan og heliotrop * Eau de Parfum, designet i Grasse * Vegansk Top: Mandora, kanel, sød mandel Hjerte: Heliotrop, sort vanilje Base: Sukkerrør, ambroxan Le Couvents Parfums Remarquables-kollektion fortæller unikke dufthistorier. Duftene er udviklet i den franske Haute Parfumerie-tradition og er inspireret af botanikeren Louis Feuillées eventyr. Oplev alle duftene, og find dit drømmeeventyr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Le Couvent
Kategori: Eau de Parfum Unisex
Vægt: 413g
Artikel nr.: 61017
EAN: 3701139908140
Varenr.: B092530
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Le Couvent Remarkable Ilhabela Eau de Parfum 100 ml
830 kr
Til butik
Le Couvent Remarkable Ilhabela Eau de Parfum 100 ml billede

Produktinformation

Oplev essensen af et tropisk paradis med Ilhabela EdP, en duft, som har fået sit navn fra en fortryllende øgruppe ud for Brasiliens kyst. Duften åbner med fængslende noter af mandora, kanel og sødmandel, mens hjertenoter af heliotrop og sort vanilje giver duftens rige og fyldige karakter dybde. I duftens bund tilfører basisenoter af sukkerrør og ambroxan en varm og indbydende finish, der forbliver længe på huden. Sort vanilje og ambroxan er de mest fremtrædende noter i Ilhabela EdP, en uimodståelig fusion, som udstråler ro og skønhed.- Noter af sort vanilje, ambroxan og heliotrop - Eau de Parfum, skabt i Grasse - VeganskTop: Mandora, kanel, sødmandel Hjerte: Heliotrop, sort vanilje Base: Sukkerrør, ambroxanLe Couvents Parfums Remarquables kollektion skildrer unikke duftfortællinger. Duftene er udviklet i henhold til fransk Haute Parfumerie tradition, med inspiration fra botanikeren Louis Feuillées eventyr. Oplev alle duftene og find dit drømmeeventyr. Le Couvent Remarkable Ilhabela Eau de Parfum 100 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Le Couvent
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 100.000000000
Artikel nr.: 61017
EAN: 3701139908140
Varenr.: 3081-139-0100
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml
893 kr
Til butik
Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml billede

Produktinformation

Opdag den tropiske elegance fra GrasseLe Couvent Remarkable Ilhabela Eau de Parfum tager dig med på en rejse til et brasiliansk paradis, hvor elegant fransk parfumekunst møder eksotisk tropisk magi. Denne fortryllende duft åbner med lokkende noter af mandora, kanel og sødmandel, før den udvikler sig til et hjerte af heliotrop og sort vanilje, som omfavner dine sanser. Basenoterne af sukkerrør og ambroxan skaber en varm og indbydende finish, der gør denne EdP til en uimodståelig del af din duftkollektion.Hvorfor du vil elske denne eksotiske parfumeFremstillet efter fransk Haute Parfumerie-tradition i GrasseUnisex-duft med dominerende noter af sort vanilje og ambroxanInspireret af den tropiske ø Ilhabela ud for Brasiliens kystVegansk formel, der passer alle, som søger noget ekstraordinærtKlar til at forvandle din duftoplevelse? Lad Le Couvent Remarkable Ilhabela EdP blive din nye signaturparfume og opdag magien allerede i dag!

Produktspecifikationer

Mærke: Le Couvent
Kategori: Dameparfume
Størrelse: 100 ml
Artikel nr.: 189215
EAN: 3701139908140
Varenr.: 189215
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Le Couvent Maison de Parfum Ilhabela 100 ml
995 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK830 kr830 krKøb
2Lyko DK830 kr830 krKøb
3NordicFeel DK893 kr893 krKøb
4Beautycos DK995 kr995 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml i 174 dage. Laveste pris i perioden er 641 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 845 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 794 kr.

Den nuværende pris på 830 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Le Couvent Remarkable Ilhabela Remarkable Perfumes Eau de Parfum - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026830 kr29 kr (4%)
28. maj 2026801 kr29 kr (3%)
26. maj 2026830 kr29 kr (4%)
25. maj 2026801 kr29 kr (3%)
24. maj 2026830 kr29 kr (4%)
23. maj 2026801 kr29 kr (3%)
18. maj 2026830 kr29 kr (4%)
17. maj 2026801 kr29 kr (3%)
14. maj 2026830 kr29 kr (4%)
12. maj 2026801 kr29 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret