Gå til hovedindhold

LC-Power LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze

LC-PowerEAN: 4260070120589
Pris fra 412 krtil 719 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 307 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 412 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze
412 kr
Til butik
LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 230 V - 550 Watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: LC Power
Artikel nr.: LC6550 V2.3
EAN: 4260070120589
Varenr.: 989849939
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 550 W - LC-POWER LC6550 V2.3 (sort)
699 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 550 W - LC-POWER LC6550 V2.3 (sort) billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til din PCLC-POWER LC6550 V2.3 er en ATX strømforsyning på 550 W, der leverer pålidelig effekt til stationære pc’er. Med aktiv PFC og 80 PLUS Bronze-effektivitet udnyttes strømmen bedre, så systemet kører stabilt ved både hverdag og gaming.Rolig drift og praktiske tilslutningerDen indbyggede 120 mm blæser sørger for effektiv køling, mens den ikke-modulære kabelføring gør installationen enkel. Du får 20+4 pin ATX til bundkort, 4 SATA-strømstik til drev, 4 PATA-stik samt et 6+2 pin PCIe-stik til grafikkort. Sikkerheden er i top med beskyttelse mod kortslutning, over-/undervoltage, overstrøm og overbelastning.Formfaktor: ATX, version 2.3Formål: PCTotal effekt: 550 WEffektivitet: 88 %, 80 PLUS BronzeIndgang: 230 V, 50 Hz, 5 AAktiv PFC: JaKøling: 1 × 120 mm blæserKabelføring: Ikke-modulærBundkortstik: 20+4 pin ATX, længde 45 cmCPU-stik: 4+4 pin, længde 45 cmPCIe: 1 × 6+2 pinSATA-stik: 4PATA-stik: 4Kombineret +12 V: 450 W (12V1 21 A, 12V2 23 A)+3,3 V / +5 V kombineret: 145 W+5Vsb: 2,5 A (18,5 W)-12 V: 0,5 A (18,5 W)Farve: SortMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmVægt: 1,75 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: LC-Power
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.79g
EAN: 4260070120589
Varenr.: 1916213
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 550 W - LC-POWER LC6550 V2.3 (sort)
719 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 550 W - LC-POWER LC6550 V2.3 (sort) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LC-Power
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.79g
EAN: 4260070120589
Varenr.: 1916213

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK412 kr412 krKøb
2Boligcenter DK699 kr699 krKøb
3Vivas DK719 kr798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze

PriceData har fulgt prisen på LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze i 166 dage. Laveste pris i perioden er 401 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 415 kr.

Den nuværende pris på 412 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LC Power Super Silent Series LC6550 V2.3 550Watt 80 PLUS Bronze de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026412 kr1 kr (0%)
22. maj 2026413 kr1 kr (0%)
5. feb. 2026412 kr3 kr (1%)
1. feb. 2026415 kr14 kr (3%)
31. jan. 2026429 kr14 kr (3%)
30. jan. 2026415 kr14 kr (3%)
29. jan. 2026429 kr1 kr (0%)
26. jan. 2026428 kr13 kr (3%)
24. jan. 2026415 kr3 kr (1%)
16. jan. 2026412 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret