Gå til hovedindhold

Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm)

LazerCykelhjelmeEAN: 5400974003093
Pris fra 840 krtil 1.885,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.045,95 kr (55% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 832 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 840 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Lazer Vento Kineticore cykelhjelm - Grå
-59%840 kr
Før 2.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lazer Vento Kineticore cykelhjelm - Grå billede

Produktinformation

Ventos lette konstruktion og helt nye aerodynamiske design er lavet til mere fart uden kompromis. Til ryttere, som er ude efter mere end marginale fordele, tilbyder Vento overlegen komfort takket være Scrollsys tilpasningssystemet, der gør det nemt at jus...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lazer
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 5400974003093
Varenr.: BLC2227889995
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm)
-30%1.429 kr
Før 2.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm) billede

Produktinformation

Med Vento KinetiCore får du en cykelhjelm udover det sædvandlige! Takket være det nye patenterede KinetiCore system, får du ekstra høj beskyttelse i tilfælde af uheld - uanset hvilken form for stød du måtte få. Den ekstraordinære beskyttelse opnås via et stødabsorberende kube-mønster i hjelmens EPS-inderskal. Som noget ekstraordinært bidrager udskæringerne fra KinetiCore teknologien, også med at reducere hjelmens vægt med 24% (i forhold til en udgave med MIPS). Hjelmens front har fire store ventilationshuller, som bidrager til en virkelig god luftgennemstrømning til din pande og tindinger. Yderligere ventilationskanaler er placeret på toppen, i nakken og ved øjenbrynene. Det gode ventilations-flow kommer fra bl.a. de stødabsorberende udskæringer i EPS-skallen, som gør det muligt for god luftgennemstrømning gennem hjelmen Med ScrollSys justeringssystem, får du muligheden for at tilpasse hjelmen med 360 grader, så dermed kan opnå den helt optimale pasform. 'Vento KinetiCore' aerodynamiske egenskaber er ligeså gode som Lazer Bullet 2.0, hvilket gør den utrolig god til sprints.

Produktspecifikationer

Mærke: Lazer
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (52-56 cm)
EAN: 5400974003093
Varenr.: 54232071668057
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Lazer hjelm Vento KinetiCore Matte Titanium S - Cykelhjelm
1.885,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Lazer hjelm Vento KinetiCore Matte Titanium S - Cykelhjelm
1.885,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk840 kr840 krKøb
2eCykelhjelm DK1.429 kr1.429 krKøb
3MAXiPRO1.885,95 kr1.885,95 krKøb
4Bikepack.dk1.885,95 kr1.885,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm)

PriceData har fulgt prisen på Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 832 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 1.429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.025 kr.

Den nuværende pris på 840 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 41% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i mat titanium - Small (52-56 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026840 kr589 kr (41%)
31. maj 20261.429 kr589 kr (70%)
6. maj 2026840 kr589 kr (41%)
5. maj 20261.429 kr589 kr (70%)
1. maj 2026840 kr589 kr (41%)
30. apr. 20261.429 kr589 kr (70%)
28. apr. 2026840 kr8 kr (1%)
24. apr. 2026832 kr8 kr (1%)
23. apr. 2026840 kr8 kr (1%)
9. apr. 2026832 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret