Gå til hovedindhold

Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort

LazerCykelhjelmeEAN: 5400974002836
Pris fra 1.347 krtil 1.885,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 538,95 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1347 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort
1.347 kr
Til butik
Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort billede

Produktinformation

'Vento KinetiCore' fra Lazer er en topkvalitets cykelhjelm, som er særligt udviklet til den kræsene landevejsrytter, som vægter s...

Produktspecifikationer

Mærke: Lazer
Kategori: Stort udvalg af cykelhjelme
EAN: 5400974002836
Varenr.: 5400974002836
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Lazer Vento Kineticore cykelhjelm - Sort
-27%1.499 kr
Før 2.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lazer Vento Kineticore cykelhjelm - Sort billede

Produktinformation

Ventos lette konstruktion og helt nye aerodynamiske design er lavet til mere fart uden kompromis. Til ryttere, som er ude efter mere end marginale fordele, tilbyder Vento overlegen komfort takket være Scrollsys tilpasningssystemet, der gør det nemt at jus...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lazer
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 5400974002836
Varenr.: BLC2227889969
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i sort - Large (58-61 cm) / Sort
-20%1.639 kr
Før 2.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lazer Vento KinetiCore Cykelhjelm i sort - Large (58-61 cm) / Sort billede

Produktinformation

Med Vento KinetiCore får du en cykelhjelm udover det sædvandlige! Takket være det nye patenterede KinetiCore system, får du ekstra høj beskyttelse i tilfælde af uheld - uanset hvilken form for stød du måtte få. Den ekstraordinære beskyttelse opnås via et stødabsorberende kube-mønster i hjelmens EPS-inderskal. Som noget ekstraordinært bidrager udskæringerne fra KinetiCore teknologien, også med at reducere hjelmens vægt med 24% (i forhold til en udgave med MIPS). Hjelmens front har fire store ventilationshuller, som bidrager til en virkelig god luftgennemstrømning til din pande og tindinger. Yderligere ventilationskanaler er placeret på toppen, i nakken og ved øjenbrynene. Det gode ventilations-flow kommer fra bl.a. de stødabsorberende udskæringer i EPS-skallen, som gør det muligt for god luftgennemstrømning gennem hjelmen Med ScrollSys justeringssystem, får du muligheden for at tilpasse hjelmen med 360 grader, så dermed kan opnå den helt optimale pasform. 'Vento KinetiCore' aerodynamiske egenskaber er ligeså gode som Lazer Bullet 2.0, hvilket gør den utrolig god til sprints.

Produktspecifikationer

Mærke: Lazer
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Large (58-61 cm)
EAN: 5400974002836
Varenr.: 54232069341529
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Lazer hjelm Vento KinetiCore Matte Black L - Cykelhjelm
1.885,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Lazer hjelm Vento KinetiCore Matte Black L - Cykelhjelm
1.885,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk1.347 kr1.347 krKøb
2Cykelexperten.dk1.499 kr1.499 krKøb
3eCykelhjelm DK1.639 kr1.639 krKøb
4MAXiPRO1.885,95 kr1.885,95 krKøb
5Bikepack.dk1.885,95 kr1.885,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort

PriceData har fulgt prisen på Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.259 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.639 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.411 kr.

Den nuværende pris på 1.347 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Lazer Vento KinetiCore - Cykelhjelm Road - Str. 58-61 cm - Mat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.347 kr20 kr (1%)
24. maj 20261.367 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.368 kr19 kr (1%)
10. maj 20261.387 kr179 kr (11%)
8. maj 20261.566 kr179 kr (13%)
5. maj 20261.387 kr179 kr (11%)
4. maj 20261.566 kr179 kr (13%)
24. apr. 20261.387 kr179 kr (11%)
23. apr. 20261.566 kr179 kr (13%)
9. apr. 20261.387 kr179 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret