Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor

Lauritz KnudsenEludstyrTrådløs indeklima overvågningSmart Home automatiseringEAN: 5703302170017

LK Wiser trådløs fugt- og temperatursensor med CR2450 batteri. Måler temperatur og fugtighed til Wiser systemet. Kræver Wiser Gateway for optimal drift. Læs mere

Pris fra 246 krtil 371,54 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 125,54 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 246 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Wiser trådløs temperatur- og fugtighedssensor
246 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Wiser trådløs fugt- og temperatursensor, hvid
256 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Wiser trådløs temperatur- & fugtsensor
269 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wiser trådløs fugt- og temperatursensor
285 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor
293 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Wiser trådløs sensor, temperatur og fugt
309 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Wiser Temperatur & Fugt Sensor
320,42 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wiser temperatur & fugt sensor
328,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK FUGA Wiser trådløs fugt- og temperatursensor
371,54 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK FUGA Wiser trådløs fugt- og temperatursensor
371,54 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl246 kr246 krKøb
2Proshop DK256 kr295 krKøb
3Greenline269 kr269 krKøb
4Elvvs.dk285 kr285 krKøb
5CS MEGASTORE DK293 kr332 krKøb
6BilligVVS DK309 kr309 krKøb
7Billigelogvvs.dk320,42 kr320,42 krKøb
8MaintainIt328,75 kr328,75 krKøb
9EL-GROSSISTEN371,54 kr371,54 krKøb
10EL-NETSALG371,54 kr371,54 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Wiser trådløs fugt- og temperatursensor

Lauritz Knudsen

LK Wiser trådløs fugt- og temperatursensor med CR2450 batteri. Måler temperatur og fugtighed til Wiser systemet. Kræver Wiser Gateway for optimal drift.

• fugt sensor
• temperatursensor
• smart home
• wiser
• lauritz knudsen
• indeklima
• wireless sensor
• Smart Home automatisering
• Trådløs indeklima overvågning

Beskrivelse

LK Wiser trådløs fugt- og temperatursensor kombinerer temperatur- og fugtighedsmåling i én kompakt enhed. Sensoren leverer præcis tilbagemelding direkte til Wiser Gateway om omgivelsernes temperatur og fugtighed baseret på monteringsstedet. Dette er essentielt for at opretholde et optimalt indeklima eller som en integreret del af automatiserede systemer som solafskærmning ved stigende temperaturer. Sensoren drives af et CR2450 batteri og kræver en Wiser Gateway for at fungere som del af det samlede Wiser smart home system. Perfekt til moderne danske hjem der ønsker intelligent klimastyring og energibesparelser gennem automatisering.

Specifikationer

type:Fugt- og temperatursensor
farve:Hvid
mærke:Lauritz Knudsen
batteri:CR2450
teknologi:Trådløs
system_krav:Wiser Gateway
kommunikation:Wiser protokol
monteringstype:Trådløs

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kræver sensoren en Wiser Gateway?

Ja, LK Wiser sensoren kræver en Wiser Gateway for at fungere og kommunikere med andre Wiser enheder i systemet.

Hvilket batteri bruger sensoren?

Sensoren drives af et CR2450 batteri som giver lang driftstid ved normal brug.

Kan sensoren bruges udendørs?

Sensoren er designet til indendørs brug og anbefales monteret i tørre områder for optimal præcision.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor i 181 dage. Laveste pris i perioden er 246 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 265 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 258 kr.

Den nuværende pris på 246 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 11 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Wiser Trådløs fugt- og temperatursensor de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. apr. 2026246 kr1 kr (0%)
2. mar. 2026247 kr2 kr (1%)
28. feb. 2026249 kr4 kr (2%)
27. feb. 2026253 kr4 kr (2%)
26. feb. 2026257 kr4 kr (2%)
24. feb. 2026261 kr4 kr (2%)
23. feb. 2026265 kr2 kr (1%)
21. feb. 2026263 kr2 kr (1%)
20. feb. 2026265 kr2 kr (1%)
6. feb. 2026263 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret