Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå

Lauritz KnudsenSanitetØ83mm diameter med fleksibel kabeltilgangEl-installation og loftmontageEAN: 5703302153614

LK underlag til Ø83mm lampeudtag i koksgrå farve. Monteres direkte på lofter hvor PL dåse ikke er mulig. Robust plastmateriale fra Lauritz Knudsen. Læs mere

Pris fra 77 krtil 100,2 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 23,2 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 77 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK underlag til lampeudtag Ø83, koksgrå
77 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå
78 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK underlag til lampeudtag Ø83, koksgrå
81 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Underlag F Ø83 Lampeudtag Kg
85,65 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Underlag f ø83 lampeudtag kg
88,75 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK underlag til lampeudtag, koksgrå
89 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Underlag for Lampeudtag Ø83, Koksgrå
95 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Underlag for Ø83mm. Lampeudtag Koksgrå (Ny model)
100,2 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Underlag for Ø83mm. Lampeudtag Koksgrå (Ny model)
100,2 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl77 kr77 krKøb
2CS MEGASTORE DK78 kr117 krKøb
3LavprisVærktøj81 kr81 krKøb
4Billigelogvvs.dk85,65 kr85,65 krKøb
5MaintainIt88,75 kr88,75 krKøb
6Greenline89 kr89 krKøb
7BilligVVS DK95 kr95 krKøb
8EL-GROSSISTEN100,2 kr100,2 krKøb
9EL-NETSALG100,2 kr100,2 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Underlag for Lampeudtag Ø83, Koksgrå - Lauritz Knudsen

Lauritz Knudsen

LK underlag til Ø83mm lampeudtag i koksgrå farve. Monteres direkte på lofter hvor PL dåse ikke er mulig. Robust plastmateriale fra Lauritz Knudsen.

• LK underlag
• lampeudtag underlag
• Ø83 underlag
• el-installation
• loftmontage
• Lauritz Knudsen underlag
• El-installation og loftmontage
• Ø83mm diameter med fleksibel kabeltilgang

Beskrivelse

LK underlag for lampeudtag Ø83 er den ideelle løsning når der ikke er mulighed for indbygning af PL dåse i loftet. Dette underlaget i koksgrå farve passer perfekt til det nye Ø83 lampeudtag fra 2014 og giver mulighed for kabel- og rørtilgang fra flere forskellige sider. Fremstillet i robust plast med enkelte metaldele sikrer det en stabil og holdbar installation. Bemærk at wireless lampeudtag ikke kan monteres i dette underlag - hertil skal bruges Ø80 underlag. Perfekt til både private hjem og professionelle el-installationer hvor funktionalitet og æstetik skal forenes.

Specifikationer

Farve:Koksgrå
Tilgang:Kabel og rør fra flere sider
Diameter:83 mm
IP-klasse:Standard indendørs
Materiale:Plast med enkelte metaldele
Kompatibilitet:Ø83 lampeudtag fra 2014

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan jeg bruge wireless lampeudtag med dette underlag?

Nej, wireless lampeudtag kan ikke monteres i dette Ø83 underlag. Til wireless lampeudtag skal du bruge Ø80 underlag i stedet.

Hvilke lampeudtag passer til dette underlag?

Dette underlag er designet specifikt til Ø83 mm lampeudtag fra 2014 og nyere. Det er ikke kompatibelt med ældre Ø80 modeller.

Hvordan får jeg kabel ind i underlaget?

Underlaget har mulighed for kabel- og rørtilgang fra flere forskellige sider, hvilket gør installationen fleksibel og tilpasser sig forskellige monteringssituationer.

Er underlaget egnet til fugtige rum?

Dette underlag er designet til standard indendørs brug. Til fugtige rum som badeværelser bør du vælge produkter med højere IP-klassifikation og følge gældende elinstallationsregler.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå i 175 dage. Laveste pris i perioden er 77 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 87 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 82 kr.

Den nuværende pris på 77 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Underlag for Ø83 lampeudtag koksgrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202677 kr3 kr (4%)
23. maj 202680 kr1 kr (1%)
20. maj 202681 kr1 kr (1%)
12. maj 202680 kr1 kr (1%)
6. maj 202681 kr1 kr (1%)
5. maj 202682 kr1 kr (1%)
30. apr. 202681 kr1 kr (1%)
27. apr. 202682 kr1 kr (1%)
24. apr. 202681 kr2 kr (2%)
23. apr. 202683 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret