Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå.

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302145640
Pris fra 184,19 krtil 248,75 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 64,56 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 184 kr 24. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå. og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 184.19 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
184,19 kr
Til butik
LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå. billede

Produktspecifikationer

Kategori: Afbrydere & Stikkontakter
Farve: 1
Artikel nr.: 522M5502
EAN: 5703302145640
Varenr.: 1863798
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Opus 74 Afbryder 2-pol 440V, lysegrå
199 kr
Til butik
LK Opus 74 Afbryder 2-pol 440V, lysegrå billede

Produktinformation

Kontakt til at afbryde en 2 polet installation udendørs. Den 2 polede afbryder anvendes med fordel udenfor eller i vådrum. Muligheden for at afbryde 2 faser er særlig velegnet til fx varmtvandsbeholdere. Derudover er det også en sikkerhedsmæssig fordel bå...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: El artikler
Farve: light grey
Størrelse: 74x74x38 mm
EAN: 5703302145640
Varenr.: 1017049891
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK OPUS 74 afbryder 2-pol 440V 1 modul, lysegrå
205 kr
Til butik
LK OPUS 74 afbryder 2-pol 440V 1 modul, lysegrå billede

Produktinformation

Anvendes til installationer i vådrum- og udendørs- installationer i boliger. Installeres udvendigt på underlag, planforsænket i dåser til indmuring eller indstøbning i vægge. Der benyttes, de samme indmurings-og indstøbningsdåser som til OPUS 66. Ved indstøbning skal afstandsstykket: LK nr. 504N1021 monteres mellem dåserne ved sammenbygning af flere indsatse. Ved indmuring skal 3 stk. 504N0220 anvendes. Er opbygget af indsats med pakning mod anlægsfladen, samt dæksel med tangent/låg. Afbryderindsatse kan ændres til trykkontakter ved montering af fjeder.

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Lauritz Knudsen
Artikel nr.: 522M5502
EAN: 5703302145640
Varenr.: 2766204
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 74 afbryder udendørs 2-pol 440V, lysegrå
209 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Opus 74 Afbryder 2-pol 440V, lysegrå
219 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OPUS® 74 - Afbryder 2P 440V
222,23 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
OPUS® 74 - Afbryder 2P 440V
222,23 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 74 afbryder 2-pol, 440V, lysegrå
229 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Opus ® 74 Afbryder 2-polet 440v Ip44 Lysegrå
240 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Opus74 Afb 2P Lg
241,49 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Opus74 afb 2p lg
248,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK184,19 kr223,19 krKøb
2LavprisVærktøj199 kr199 krKøb
3Proshop DK205 kr244 krKøb
4Greenline209 kr209 krKøb
5LavprisEl219 kr219 krKøb
6EL-GROSSISTEN222,23 kr222,23 krKøb
7EL-NETSALG222,23 kr222,23 krKøb
8BilligVVS DK229 kr229 krKøb
9Elvvs.dk240 kr240 krKøb
10Billigelogvvs.dk241,49 kr241,49 krKøb
11MaintainIt248,75 kr248,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå. i 151 dage. Laveste pris i perioden er 181,79 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 184,68 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 184 kr.

Den nuværende pris på 184,19 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Opus® 74 afbryder 2 polet 16A 440VAC lysegrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. maj 2026184,19 kr
24. apr. 2026184 kr
23. apr. 2026184,19 kr
2. mar. 2026184 kr
1. mar. 2026184,19 kr
25. feb. 2026184 kr
21. feb. 2026184,68 kr
4. jan. 2026184,19 kr2,4 kr (1%)
3. jan. 2026181,79 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret