Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå.

Lauritz KnudsenBelysning16A kapacitetProfessionel jalousistyringEAN: 5703302154659

Lauritz Knudsen Opus 66 jalousikontrol med 16A kapacitet og 250V spænding. Ideel til styring af persienner og jalousier i moderne boliger. Læs mere

Pris fra 207 krtil 236,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 29,25 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 196 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 207 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
207 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Opus 66 Afbryder jalousi, 1 modul, Lysegrå
208 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OPUS® 66 indsats kombi afbryder jalousi
212,25 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
OPUS® 66 indsats kombi afbryder jalousi
212,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Opus 66 Afbryder jalousi, 1 modul, Lysegrå
219 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK OPUS 66 Jalousi afbryder 16A 250v - Lysegrå
224 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 66 Afbryder jalousi, 1M, Lysegrå
229 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 66 jalousi afbryder, lysegrå
229 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Opus66 Afbryder Jalousi 16A 250V Lg
229,83 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Opus66 afbryder jalousi 16a 250v lg
236,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK207 kr246 krKøb
2LavprisEl208 kr208 krKøb
3EL-GROSSISTEN212,25 kr212,25 krKøb
4EL-NETSALG212,25 kr212,25 krKøb
5LavprisVærktøj219 kr219 krKøb
6Elvvs.dk224 kr224 krKøb
7BilligVVS DK229 kr229 krKøb
8Greenline229 kr229 krKøb
9Billigelogvvs.dk229,83 kr229,83 krKøb
10MaintainIt236,25 kr236,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lauritz Knudsen Opus 66 Jalousikontrol 16A 250V Lysegrå

Lauritz Knudsen

Lauritz Knudsen Opus 66 jalousikontrol med 16A kapacitet og 250V spænding. Ideel til styring af persienner og jalousier i moderne boliger.

• jalousikontrol
• persienkontakt
• opus 66
• LK kontakt
• jalousistyring
• elinstallation
• Professionel jalousistyring
• 16A kapacitet

Beskrivelse

Lauritz Knudsen Opus 66 jalousikontrol er en professionel elektrisk kontakt designet til styring af jalousier og persienner. Denne 16A 250V kontakt i lysegrå finish passer perfekt til Opus 66-serien og sikrer pålidelig drift af jalousimotorer. Produktet er fremstillet af Lauritz Knudsen, en førende producent af dansk elinstallationsudstyr, og lever op til de højeste sikkerhedsstandarder. Kontakten er ideel til både private boliger og erhvervsbygninger, hvor præcis jalousistyring er påkrævet. Den lysegrå farve matcher moderne interiørdesign og giver et professionelt udseende.

Specifikationer

type:Jalousikontrol
farve:Lysegrå
serie:Opus 66
montering:Indbygningsmontage
producent:Lauritz Knudsen
spænding:250V
anvendelse:Jalousier og persienner
belastning:16A
certificering:CE-mærket

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på en jalousikontrol og en almindelig kontakt?

En jalousikontrol har specielle funktioner til at styre jalousier op og ned, mens en almindelig kontakt kun tænder og slukker.

Kan denne kontrol klare motoriserede persienner?

Ja, med 16A kapacitet kan den håndtere de fleste jalousimotorer til private og mindre erhvervsmæssige installationer.

Passer den til andre Opus-serier?

Denne kontakt er designet specifikt til Opus 66-serien og er kompatibel med andre komponenter i samme serie.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå. i 173 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 212,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 202 kr.

Den nuværende pris på 207 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 afbryder jalousi 16A 250V lysegrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026207 kr1 kr (0%)
5. maj 2026208 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026207 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026208 kr4,25 kr (2%)
23. apr. 2026212,25 kr4,25 kr (2%)
15. apr. 2026208 kr11 kr (6%)
9. apr. 2026197 kr2 kr (1%)
4. apr. 2026199 kr1 kr (1%)
28. mar. 2026198 kr1 kr (1%)
27. mar. 2026199 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret