Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type

Lauritz KnudsenEludstyrEAN: 5703302027458
Pris fra 918 krtil 1.133,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 215,75 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 905 kr 24. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 918 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type
918 kr
Til butik
LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type billede

Produktspecifikationer

Kategori: Gruppetavler
Farve: 1
Artikel nr.: LK-1411420
EAN: 5703302027458
Varenr.: 20307807
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Målerrækkeklemme for UM-l gammel type
942 kr
Til butik
LK Målerrækkeklemme for UM-l gammel type billede

Produktinformation

Målerrækkeklemme for UM-l gammel type Produkt beskrivelse: Tekniske data: Mærkespænding: 400 V a.c. Mærkestrøm: Max. 80 A. Omgivelsestemperatur: -10 °C til + 35 °C. Klemmer: Cu 4-25 mm2, Al 16-25 mm2 kun massiv. Sløjfemulighed: Cu 1x16 mm2 + 1x10 mm2. Al ikke tilladt. Standarder: FR2000. Tekniske specifikationer: Standarder: FR2011.Mærkespænding...

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Tavler og kasser
Artikel nr.: 169A1144
EAN: 5703302027458
Varenr.: 2766840
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Målertilsl.f/ledn.6-16 + 16-25al
1.032 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MÅLERRÆKKEKLEMME F/UM-L GL.TP
1.049,11 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK målerrækkeklemme til UM-l
1.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK målerrækkeklemme til UM-l
1.105 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Målerrækkeklemme f/um-l gl.tp
1.133,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK918 kr957 krKøb
2Proshop DK942 kr981 krKøb
3Elvvs.dk1.032 kr1.032 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.049,11 kr1.049,11 krKøb
5Greenline1.099 kr1.099 krKøb
6BilligVVS DK1.105 kr1.105 krKøb
7MaintainIt1.133,75 kr1.133,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type i 183 dage. Laveste pris i perioden er 886 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 942 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 908 kr.

Den nuværende pris på 918 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Målerrækkeklemme passer til UM-l gammel type de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026918 kr1 kr (0%)
14. maj 2026919 kr1 kr (0%)
12. maj 2026920 kr1 kr (0%)
9. maj 2026921 kr16 kr (2%)
24. apr. 2026905 kr30 kr (3%)
23. apr. 2026935 kr30 kr (3%)
10. apr. 2026905 kr2 kr (0%)
8. apr. 2026907 kr4 kr (0%)
1. apr. 2026911 kr4 kr (0%)
29. mar. 2026915 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret