Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid

Lauritz KnudsenEludstyrKlips-on monteringBeskyttelse af gruppetavlerEAN: 5703302028370

LK Klaplåg til UG-150 gruppetavler i hvid polycarbonat. Klipses fast over komponentåbninger og kan plomberes. Dækker 6 M36 enheder til UG150-6/12/18/24. Læs mere

Pris fra 98 krtil 117,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 19,5 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 89 kr 2. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 98 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid
98 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Klaplåg for UG-150, Hvid
99 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Udvendig gruppetavle klaplåg hvid
99 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Klaplåg for gruppetavle UG hvid
101,38 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Klaplåg for gruppetavle UG hvid
101,38 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK klaplåg for Fuga gruppetavler, hvid
109 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Klaplåg hvid f/f/LK Gruppetavle UG-150
109 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Klaplåg F/Ug-150 Hvid
113,66 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Klaplåg for UG-150, Hvid
115 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Klaplåg f/ug-150 hvid
117,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK98 kr137 krKøb
2LavprisEl99 kr99 krKøb
3Proshop DK99 kr138 krKøb
4EL-GROSSISTEN101,38 kr101,38 krKøb
5EL-NETSALG101,38 kr101,38 krKøb
6Greenline109 kr109 krKøb
7Elvvs.dk109 kr109 krKøb
8Billigelogvvs.dk113,66 kr113,66 krKøb
9BilligVVS DK115 kr115 krKøb
10MaintainIt117,5 kr117,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Klaplåg for UG-150 Gruppetavle Hvid

Lauritz Knudsen

LK Klaplåg til UG-150 gruppetavler i hvid polycarbonat. Klipses fast over komponentåbninger og kan plomberes. Dækker 6 M36 enheder til UG150-6/12/18/24.

• Beskyttelse af gruppetavler
• Klips-on montering

Beskrivelse

LK Klaplåg til UG-150 er et hvidt beskyttelseslåg fremstillet i polycarbonat til Lauritz Knudsen gruppetavler. Klaplåget klipses nemt fast over hver komponentåbning og dækker 6 stk. M36-enheder. Det passer til UG150-6, UG150-12, UG150-18 og UG150-24 modeller. Låget sikrer beskyttelse mod støv og skader, samtidig med at det giver et professionelt udseende. Med mulighed for plombering sikres ekstra sikkerhed og adgangskontrol. Fremstillet af holdbart polycarbonat materiale der modstår hverdagens påvirkninger. Perfekt til professionelle el-installationer hvor både funktionalitet og æstetik er vigtig.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:0,098 kg
dækning:6 stk. M36-enheder
materiale:Polycarbonat
kompatibilitet:UG150-6, UG150-12, UG150-18, UG150-24
monteringstype:Klips-on fastgørelse
plomberingsmulighed:Ja, med plombesæt
materiale_egenskaber:Støv- og skadesresistent

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke UG-150 gruppetavler passer dette klaplåg til?

Klaplåget passer til UG150-6, UG150-12, UG150-18 og UG150-24 modeller fra Lauritz Knudsen og dækker 6 stk. M36-enheder.

Hvordan monteres klaplåget på gruppetavlen?

Klaplåget klipses nemt fast over hver komponentåbning uden behov for værktøj. Det sidder sikkert og kan nemt demonteres ved behov.

Kan klaplåget plomberes for ekstra sikkerhed?

Ja, klaplåget kan plomberes med et særligt plombesæt, hvilket giver ekstra sikkerhed og adgangskontrol til tavleindholdet.

Hvilke fordele giver det hvide polycarbonat materiale?

Polycarbonat er stærkt, holdbart og modstandsdygtigt over for støv og skader. Det hvide finish giver et professionelt og rent udseende.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid i 172 dage. Laveste pris i perioden er 72,8 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 99 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 90 kr.

Den nuværende pris på 98 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Klaplåg for UG gruppetavle, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 202698 kr1 kr (1%)
22. apr. 202699 kr6 kr (6%)
11. apr. 202693 kr4 kr (4%)
2. apr. 202689 kr2 kr (2%)
25. feb. 202687 kr4 kr (4%)
21. feb. 202691 kr18,2 kr (25%)
17. feb. 202672,8 kr18,2 kr (20%)
7. jan. 202691 kr2 kr (2%)
13. dec. 202589 kr3 kr (3%)
12. dec. 202586 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret