Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid

Lauritz KnudsenEludstyr48 modulerEl installation og sikringEAN: 5703302073097

LK UG150-24 udvendig gruppetavle med 48 moduler i hvid selvslukkelig plast. Totalisoleret til væg montage med selvklæbende mærkning inkluderet. Læs mere

Pris fra 395 krtil 621,25 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 226,25 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 395 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gruppetavle UG150-24 - hvid
395 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Udvendig gruppetavle UG150-24 hvid
412 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK gruppetavle UG24, hvid
439 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid
449 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Gruppetavle udvendig UG24 - UG150-24 hvid - Kampagnepris
456 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Gruppetavle Ug150-24 Hvid
468,54 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gruppetavle ug150-24 hvid
483,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Gruppetavle UG150-24, Hvid
495 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK udvendig gruppetavle UG150-24 i hvid
539 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gruppetavle UG - 24 hvid
577,8 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Gruppetavle UG - 24 hvid
577,8 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gruppe- og målertavle udvendig gruppetavle UG150-24, AAK169E3324
621,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK395 kr395 krKøb
2Proshop DK412 kr451 krKøb
3Greenline439 kr439 krKøb
4CS MEGASTORE DK449 kr488 krKøb
5Elvvs.dk456 kr456 krKøb
6Billigelogvvs.dk468,54 kr468,54 krKøb
7MaintainIt483,75 kr483,75 krKøb
8BilligVVS DK495 kr495 krKøb
9LavprisVVS539 kr539 krKøb
10EL-GROSSISTEN577,8 kr577,8 krKøb
11EL-NETSALG577,8 kr577,8 krKøb
12vvsfittings.dk621,25 kr621,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Udvendig gruppetavle UG150-24

Lauritz Knudsen

LK UG150-24 udvendig gruppetavle med 48 moduler i hvid selvslukkelig plast. Totalisoleret til væg montage med selvklæbende mærkning inkluderet.

• eltavle
• sikringstavle
• elmateriel
• gruppetavle
• udvendig tavle
• el installation
• El installation og sikring
• 48 moduler

Beskrivelse

LK Udvendig gruppetavle UG150-24 er designet til udvendig montage på væg og er fremstillet i hvid selvslukkelig plast iht. EN 60439-3. Tavlen er totalisoleret og har 4 rækker med plads til 6 moduler à 36 mm på hver række, i alt 48 moduler. De skrå flader under komponentåbningerne bruges til mærkning, og selvklæbende numre og symboler medfølger. UG150 gruppetavler kan bygges sammen både vandret og lodret samt med målertavler af typen UM. Mål: 250x710x101 mm (BxHxD).

Specifikationer

farve:Hvid
moduler:48 stk (6x8 rækker)
standard:EN 60439-3
effekttab:Maks. 40 W
isolering:Totalisoleret
materiale:Selvslukkelig plast
varenummer:169E3324
dimensioner:250x710x101 mm (BxHxD)
modulbredde:36 mm
monteringstype:Udvendig vægmontering

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan gruppetavlen monteres udvendigt?

Ja, UG150-24 er specifikt designet til udvendig montage og er totalisoleret i selvslukkelig plast efter EN 60439-3 standarden.

Hvor mange moduler kan tavlen rumme?

Tavlen har plads til 48 moduler fordelt på 4 rækker med 6 moduler à 36 mm bredde på hver række.

Følger der mærkning med tavlen?

Ja, selvklæbende numre og symboler til mærkning af tavlekomponenter medfølger som standard.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid i 162 dage. Laveste pris i perioden er 371 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 412 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 396 kr.

Den nuværende pris på 395 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-24 48 moduler HxBxD: 710x250x101 mm hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026395 kr17 kr (4%)
26. maj 2026412 kr17 kr (4%)
23. maj 2026395 kr17 kr (4%)
22. maj 2026412 kr17 kr (4%)
8. maj 2026395 kr17 kr (4%)
7. maj 2026412 kr17 kr (4%)
30. apr. 2026395 kr17 kr (4%)
29. apr. 2026412 kr17 kr (4%)
3. mar. 2026395 kr1 kr (0%)
22. feb. 2026396 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret