Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå

Lauritz KnudsenMonteringsbokse og beslagTotalisoleret udvendig designElinstallationer i boliger og erhvervEAN: 5703302028776

LK Gruppetavle UG150-2 i lysegrå til udvendig montering. Totalisoleret design med plads til 2 moduler à 36mm. Selvklæbende mærkater inkluderet. Læs mere

Pris fra 94 krtil 145 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (35% besparelse)

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 94 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gruppetavle UG150-2 lysegr
94 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK UG2 gruppetavle i lysegrå
94 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå
95 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Udvendig gruppetavle UG150- 2 lysegrå
98 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK gruppetavle UG2, lysegrå
109 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Gruppetavle Ug150-2 Lgrå
114,1 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK gruppetavle UG2, lysegrå
115 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Gruppetavle UG-2 lysegrå
115,95 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gruppetavle ug150-2 lgrå
118,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gruppetavle Ug150-2 Lg
145 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK94 kr94 krKøb
2LavprisEl94 kr94 krKøb
3CS MEGASTORE DK95 kr134 krKøb
4Proshop DK98 kr137 krKøb
5Greenline109 kr109 krKøb
6Billigelogvvs.dk114,1 kr114,1 krKøb
7BilligVVS DK115 kr115 krKøb
8EL-NETSALG115,95 kr115,95 krKøb
9MaintainIt118,75 kr118,75 krKøb
10vvsfittings.dk145 kr145 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Gruppetavle UG150-2 Udvendig Lysegrå

Lauritz Knudsen

LK Gruppetavle UG150-2 i lysegrå til udvendig montering. Totalisoleret design med plads til 2 moduler à 36mm. Selvklæbende mærkater inkluderet.

• Elinstallationer i boliger og erhverv
• Totalisoleret udvendig design

Beskrivelse

LK Gruppetavle UG150-2 er en professionel udvendig gruppetavle fra Lauritz Knudsen designet til sikker elfordeling i hjemmet. Den totalisolerede konstruktion i selvslukkelig plast overholder EN 60439-3 standarden og sikrer optimal sikkerhed. Med plads til 2 moduler à 36mm kan tavlen rumme HPFI-relæer, automatsikringer og andre tavlekomponenter. De skrå flader under komponentåbningerne gør mærkning let, og selvklæbende numre og symboler følger med. Tavlen kan kombineres både vandret og lodret med andre UG150-tavler samt UM-målertavler for fleksible installationer. Perfekt til boliger og erhverv hvor der kræves pålidelig og sikker elfordeling.

Specifikationer

Farve:Lysegrå
Moduler:2 x 36mm (4 total)
Standard:EN 60439-3
Effekttab:Max 13W
Materiale:Selvslukkelig plast
Montering:Udvendig vægmontering
Varenummer:169E3202
Mål (HxBxD):180x102x101 mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange moduler kan UG150-2 gruppetavlen rumme?

UG150-2 kan rumme 2 moduler à 36mm i bredden, hvilket svarer til 4 standard moduler på 17,5mm. Dette giver plads til f.eks. 1 HPFI-relæ eller 2 automatsikringer.

Er tavlen egnet til udendørs brug?

Ja, UG150-2 er specielt designet til udvendig montering på væg. Den er totalisoleret og fremstillet i selvslukkelig plast der overholder EN 60439-3 standarden for udendørs brug.

Kan jeg kombinere flere UG150-tavler?

Ja, UG150-gruppetavler kan bygges sammen både vandret og lodret. De kan også kombineres med UM-målertavler for at skabe større og mere fleksible elinstallationer.

Følger der mærkemateriale med tavlen?

Ja, der følger selvklæbende numre og symboler med til mærkning af komponenternes formål. De skrå flader under komponentåbningerne gør mærkningen nem og overskuelig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå i 135 dage. Den nuværende pris er 94 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-2 4 moduler HxBxD: 180x102x101 mm lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. jan. 202694 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret