Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid.

Lauritz KnudsenBelysningIntegreret ramme og elegant designEl-installationer i moderne hjemEAN: 5703302125116

LK FUGA Softline underlag til udvendig montage med integreret ramme. Komplet løsning til el-installationer i hvid - perfekt til moderne hjem. Læs mere

Pris fra 39 krtil 65 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 26 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 37 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid. og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 39 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline underlag, 1,5 modul, hvid
39 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Softline underlag 1½ modul, hvid
39 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline underlag, 1,5 modul, hvid
41 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Softline underlag 1,5 modul, hvid
42 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
42,95 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline underlag 1,5 modul, hvid
43 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Softline underlag, 1 modul, hvid
43,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Underlag 1,5M Soft Hv
43,86 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga softline underlag 1½ modul hvid
44,94 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga softline underlag 1½ modul hvid
44,94 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga underlag 1,5m soft hv
45 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Fuga Underlag 1.5M Softline Hvid
53,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline Underlag, 1,5M, Hvid
65 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl39 kr39 krKøb
2Proshop DK39 kr78 krKøb
3LavprisVærktøj41 kr41 krKøb
4Elvvs.dk42 kr42 krKøb
5CS MEGASTORE DK42,95 kr81,95 krKøb
6Greenline43 kr43 krKøb
7WATTOO.DK43,5 kr43,5 krKøb
8Billigelogvvs.dk43,86 kr43,86 krKøb
9EL-GROSSISTEN44,94 kr44,94 krKøb
10EL-NETSALG44,94 kr44,94 krKøb
11MaintainIt45 kr45 krKøb
12vvsfittings.dk53,75 kr53,75 krKøb
13BilligVVS DK65 kr65 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline Underlag 1,5 modul, hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Softline underlag til udvendig montage med integreret ramme. Komplet løsning til el-installationer i hvid - perfekt til moderne hjem.

• el-underlag
• fuga underlag
• softline underlag
• lauritz knudsen underlag
• hvidt underlag
• 1,5 modul underlag
• El-installationer i moderne hjem
• Integreret ramme og elegant design

Beskrivelse

LK FUGA Softline underlag er en elegant og funktionel løsning til moderne el-installationer. Dette kvalitetsunderlag fra Lauritz Knudsen monteres udvendigt på væggen og leveres komplet med bagplade og integreret afdækning med ramme. Underlaget er specielt designet til montage af LK FUGA indsatse som afbrydere, stikkontakter, antenneudtag og dataudtag. Den rammeløse konstruktion giver et moderne og rent udseende, der passer perfekt til enhver boligindretning. Med kapslingsklasse IP20 og halogenfri materialer overholder produktet alle relevante sikkerhedsstandarder. Ideelt til både private boliger og erhvervsbyggerier, hvor funktionalitet og æstetik skal forenes.

Specifikationer

Dybde:33 mm
Farve:Hvid
Modul:1,5 modul
Serie:Softline
Bredde:69 mm
Højde:96 mm
Montage:Udvendig montage
Standard:EN 60670
Materiale:PVC fri, Halogenfri
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilke indsatse kan monteres i dette underlag?

Du kan montere alle LK FUGA indsatse som afbrydere, stikkontakter, antenneudtag, dataudtag og telefonudtag. Indsatserne monteres med klostykker eller skruetårn.

Skal der bestilles ramme til dette underlag?

Nej, dette er et rammeløst underlag med integreret afdækning og ramme. Der skal derfor ikke bestilles separate rammer.

Kan underlaget monteres både vandret og lodret?

Ja, underlaget kan vendes 180° og monteres såvel vandret som lodret, hvilket giver stor fleksibilitet ved installationen.

Hvad er forskellen på Softline og Baseline serien?

Softline har et mere moderne og elegant design med integreret ramme, mens Baseline har en mere traditionel konstruktion med separate rammer.

Hvilke tilbehør kan bruges til dette underlag?

Du kan bruge skruetårn (503D6410) ved montering af indlæg uden klostykker, blankettang til udstandsning og plasttyller (503D5002/6002) for kabelføring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid. i 179 dage. Laveste pris i perioden er 37 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 41,84 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 39 kr.

Den nuværende pris på 39 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Fuga® underlag 1,5 modul Softline, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 202639 kr2 kr (5%)
2. mar. 202637 kr1 kr (3%)
12. feb. 202638 kr2 kr (5%)
23. jan. 202640 kr2 kr (5%)
21. jan. 202638 kr3,84 kr (9%)
20. jan. 202641,84 kr3,84 kr (10%)
7. jan. 202638 kr3,84 kr (9%)
6. jan. 202641,84 kr3,84 kr (10%)
4. jan. 202638 kr3 kr (7%)
3. jan. 202641 kr3 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret