Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå.

Lauritz KnudsenBelysningEkstra bred kant til træ-dåserModernisering af gamle elinstallationerEAN: 5703302098946

Baseline 68 ramme til modernisering af gamle elinstallationer med træ-indmuringsdåser. Ekstra bred kant og symmetrisk design i lysegrå. Læs mere

Pris fra 25 krtil 28,84 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 3,84 kr (13% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 25 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 68 ramme, 1,5 modul, symmetrisk, lysegrå
25 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 68 ramme, 1,5 modul, symmetrisk, lysegrå
26 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 68, 1,5 modul, lysegrå
26 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Baseline 68 ramme 1½ modul, lysegrå
27 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Baseline Ramme 68 1,5 modul, symmetrisk, lysegrå
27 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 68 1,5M Sym Lg
27,68 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 68 ramme, 1,5 modul, symmetrisk, lysegrå
28 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 68 ramme, 1,5 modul, symmetrisk, lysegrå
28 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 68 1½m symmetrisk - lysegrå
28,59 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Baseline 68 1½m symmetrisk - lysegrå
28,59 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 68 1,5m sym lg
28,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
28,84 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl25 kr25 krKøb
2LampeGuru.dk26 kr26 krKøb
3LavprisVærktøj26 kr26 krKøb
4Proshop DK27 kr66 krKøb
5Elvvs.dk27 kr27 krKøb
6Billigelogvvs.dk27,68 kr27,68 krKøb
7BilligVVS DK28 kr28 krKøb
8Greenline28 kr28 krKøb
9EL-GROSSISTEN28,59 kr28,59 krKøb
10EL-NETSALG28,59 kr28,59 krKøb
11MaintainIt28,75 kr28,75 krKøb
12CS MEGASTORE DK28,84 kr67,84 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Baseline 68 ramme 1½ modul symmetrisk lysegrå

Lauritz Knudsen

Baseline 68 ramme til modernisering af gamle elinstallationer med træ-indmuringsdåser. Ekstra bred kant og symmetrisk design i lysegrå.

• Modernisering af gamle elinstallationer
• Ekstra bred kant til træ-dåser

Beskrivelse

LK FUGA Baseline 68 ramme er en specialramme fra Lauritz Knudsen designet til modernisering og udskiftning af meget gamle elmateriel. Denne 1½ modul symmetriske ramme i lysegrå har en ekstra bred kant på 68 mm, hvilket gør den ideel til montering på gamle træ-indmuringsdåser, hvor en standard 63 mm ramme ikke er bred nok. Rammen sikrer korrekt beskyttelse med IP20 kapslingsklasse og er fremstillet af miljøvenlige materialer som er PVC-frie, halogenfri og overholder RoHS direktivet. Perfekt til elektriker-professionelle og private som renoverer ældre installationer.

Specifikationer

mål:96x68 mm
dybde:8.5 mm
materiale:PVC-fri og halogenfri
anvendelse:Gamle træ-indmuringsdåser
kapslingsklasse:IP20
modulstørrelse:1½ modul symmetrisk
miljøcertificering:RoHS kompatibel

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvornår skal jeg bruge Baseline 68 ramme i stedet for standard 63 mm ramme?

Baseline 68 ramme anvendes kun ved udskiftning af meget gamle elinstallationer med træ-indmuringsdåser, hvor en standard 63 mm ramme ikke er bred nok til at dække overgangen.

Kan Baseline 68 ramme bruges med moderne dåser og underlag?

Nej, denne ramme er specifikt designet til gamle installationer og bør ikke bruges på moderne indbyggede dåser, Softline eller Baseline underlag.

Hvad betyder 1½ modul symmetrisk?

1½ modul betyder rammen er 1.5 enheder høj, og symmetrisk betyder den har samme bredde hele vejen rundt, modsat asymmetriske rammer.

Er rammen miljøvenlig og sikker?

Ja, rammen er PVC-fri, halogenfri og overholder RoHS direktivet. Den har IP20 kapslingsklasse for beskyttelse mod støv og berøring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 24 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 27 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 25 kr.

Den nuværende pris på 25 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 68 1,5 modul, symmetrisk lysegrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202625 kr1 kr (4%)
30. maj 202626 kr1 kr (4%)
12. maj 202625 kr2 kr (7%)
11. maj 202627 kr2 kr (8%)
24. apr. 202625 kr2 kr (7%)
23. apr. 202627 kr2 kr (8%)
2. mar. 202625 kr1 kr (4%)
1. mar. 202626 kr1 kr (4%)
25. feb. 202625 kr1 kr (4%)
14. feb. 202624 kr1 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret