Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå.

Lauritz KnudsenBelysningKlik-montering og smal overlapningElinstallationer og renoveringerEAN: 5703302123297

LK FUGA Baseline 50 ramme til 2 moduler i koksgrå. Anvendes mellem FUGA indsats og underlag/dåse. Perfekt til moderne elinstallationer. Læs mere

Pris fra 11,5 krtil 33 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 21,5 kr (65% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11.5 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Baseline 50 ramme 2x1 modul, koksgrå
-50%11,5 kr
Før 23 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 2x1 modul, koksgrå
23 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 2x1 modul, koksgrå
23 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50, 2x1 modul, koksgrå
23 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 2x1 modul, koksgrå
25 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 50 2M Kg
25,39 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 2x1 modul, koksgrå
26 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 2x1 modul, koksgrå
26 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Baseline Ramme 50 2 modul, koksgrå
26 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 50 2m kg
26,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26,95 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50 2m lodret - koksgrå
27,16 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Baseline 50 2m lodret - koksgrå
27,16 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Baseline 50 ramme, 2 modul, koksgr
33 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK11,5 kr50,5 krKøb
2LampeGuru.dk23 kr23 krKøb
3LavprisEl23 kr23 krKøb
4LavprisVærktøj23 kr23 krKøb
5Greenline25 kr25 krKøb
6Billigelogvvs.dk25,39 kr25,39 krKøb
7BilligVVS DK26 kr26 krKøb
8LavprisVVS26 kr26 krKøb
9Elvvs.dk26 kr26 krKøb
10MaintainIt26,25 kr26,25 krKøb
11CS MEGASTORE DK26,95 kr65,95 krKøb
12EL-GROSSISTEN27,16 kr27,16 krKøb
13EL-NETSALG27,16 kr27,16 krKøb
14WATTOO.DK33 kr33 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Baseline 50 ramme 2 modul koksgrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA Baseline 50 ramme til 2 moduler i koksgrå. Anvendes mellem FUGA indsats og underlag/dåse. Perfekt til moderne elinstallationer.

• FUGA ramme
• elramme
• 2 modul ramme
• koksgrå ramme
• LK FUGA
• elinstallation
• afbryder ramme
• Elinstallationer og renoveringer
• Klik-montering og smal overlapning

Beskrivelse

LK FUGA Baseline 50 ramme er en elegant koksgrå ramme til 2 moduler, der anvendes som mellemled mellem FUGA indsatse og FUGA underlag eller dåser. Rammen har kompakte dimensioner på 100x50 mm og er kompatibel med hele LK FUGA serien undtagen Air dåser. Med baseline designet får du smal overlapning mellem dåse og ramme, hvilket giver et professionelt og minimalistisk udtryk. Rammen monteres ved at klikke den sammen med indsatsen, hvorefter den fastsættes til dåsen. Ideel til moderne elinstallationer hvor både funktionalitet og æstetik er vigtige. Produceret af Lauritz Knudsen med høj kvalitet og dansk design.

Specifikationer

Mål:100x50 mm
Farve:Koksgrå
Serie:FUGA Baseline 50
Moduler:2x1 modul
Standard:Dansk kvalitet
Montering:Klik-system
Kompatibilitet:FUGA underlag og dåser

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke dåser kan rammen bruges med?

Rammen er kompatibel med FUGA underlag, indmurings- og indstøbningsdåser, men passer ikke på Fuga Air dåser. Til Air dåser skal der bruges LK IP20 dåse.

Hvordan monteres rammen?

Rammen monteres ved at klikke den sammen med FUGA indsatsen først, hvorefter hele enheden fastsættes til dåsen. Det er LK FUGAs klassiske baseline montering.

Hvad er forskellen på baseline og andre FUGA rammer?

Baseline rammen giver smal overlapning mellem dåse og ramme, hvilket skaber et minimalistisk design sammenlignet med standard rammer.

Kan rammen bruges til udendørs installationer?

Rammen er primært designet til indendørs brug. Til udendørs installationer skal du vælge IP-klassificerede løsninger fra LK FUGA serien.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå. i 179 dage. Laveste pris i perioden er 11,5 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 23 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21 kr.

Den nuværende pris på 11,5 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 2 modul, koksgrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202611,5 kr11,5 kr (50%)
15. apr. 202623 kr1 kr (5%)
30. mar. 202622 kr1 kr (4%)
28. mar. 202623 kr1 kr (5%)
2. mar. 202622 kr1 kr (4%)
1. mar. 202623 kr1 kr (5%)
15. feb. 202622 kr1 kr (4%)
7. jan. 202623 kr1 kr (5%)
10. dec. 202522 kr1 kr (4%)
4. dec. 202523 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret