Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning.

Lauritz KnudsenBelysningIP20 beskyttelseElinstallationer og renoveringEAN: 5703302156684

Blænddæksel til afblænding af ubenyttede installationsdåser. 1 modul, IP20, 16A. Beregnet til planforsænket montage på FUGA dåser og underlag. Læs mere

Pris fra 30 krtil 44 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 14 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 29 kr 12. maj

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 30 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga blænddæksel, 1 modul, uden afdækning
30 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga blænddæksel, 1 modul, uden afdækning
30 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA blænddæksel 1 modul, uden afdækning
31 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
31,49 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga blænddæksel, 1 modul, uden afdækning
32 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Blænddæksel 1 modul - uden afdækning
33 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Blænddæksel 1M Ua
33,86 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga blænddæksel, 1 modul, uden afdækning
34 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga blænddæksel 1m ua
35 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga blænddæksel uden afdækning 1m
37,95 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga blænddæksel uden afdækning 1m
37,95 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Blnddksel, 1 modul, uden afdkning/tangent
38,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Fuga Blænddæksel 1M Ua
41,25 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga blænddæksel, 1 modul, uden afdækning
44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS30 kr30 krKøb
2LavprisVærktøj30 kr30 krKøb
3Proshop DK31 kr70 krKøb
4CS MEGASTORE DK31,49 kr70,49 krKøb
5Greenline32 kr32 krKøb
6Elvvs.dk33 kr33 krKøb
7Billigelogvvs.dk33,86 kr33,86 krKøb
8BilligVVS DK34 kr34 krKøb
9MaintainIt35 kr35 krKøb
10EL-GROSSISTEN37,95 kr37,95 krKøb
11EL-NETSALG37,95 kr37,95 krKøb
12WATTOO.DK38,5 kr38,5 krKøb
13vvsfittings.dk41,25 kr41,25 krKøb
14LampeGuru.dk44 kr44 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Blænddæksel 1 modul, uden afdækning

Lauritz Knudsen

Blænddæksel til afblænding af ubenyttede installationsdåser. 1 modul, IP20, 16A. Beregnet til planforsænket montage på FUGA dåser og underlag.

• blænddæksel
• FUGA
• elinstallation
• kontakt
• Lauritz Knudsen
• LK
• Elinstallationer og renovering
• IP20 beskyttelse

Beskrivelse

LK FUGA blænddæksel er en praktisk løsning til afblænding af installerede men ubenyttede installationsdåser. Dette 1-modul blænddæksel fra Lauritz Knudsen er beregnet til planforsænket montage i dåser for indmuring, indstøbning og til isætning forfra. Med IP20 beskyttelse og 16A mærkestrøm er det ideelt til boliginstallationer. Blænddækslet monteres i FUGA rammer og sikrer en æstetisk afslutning af elinstallationen. Leverandørnummer 502D0510. Kvalitetsprodukt fra Lauritz Knudsen, der har leveret pålidelige el-løsninger siden 1893. Leveres uden afdækning.

Specifikationer

Serie:FUGA
Vægt:0.023 kg
IP-klasse:IP20
Størrelse:1 modul
Typenummer:502D0510
Mærkestrøm:16A
Mærkespænding:440V

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvad bruges LK FUGA blænddæksel til?

Blænddækslet bruges til at afblænde installerede men ubenyttede installationsdåser og sikrer en æstetisk afslutning af elinstallationen.

Hvor monteres blænddækslet?

Det monteres planforsænket i dåser for indmuring, indstøbning, til isætning forfra, samt på underlag og panelunderlag i FUGA rammer.

Hvilke tekniske specifikationer har produktet?

Blænddækslet har IP20 beskyttelse, 16A mærkestrøm, 440V mærkespænding og er designet til 1 modul installationer.

Leveres produktet med afdækning?

Nej, dette blænddæksel leveres uden afdækning som angivet i produktnavnet og skal monteres i FUGA rammer.

Er produktet egnet til boligbrug?

Ja, det er beregnet til bolig eller tilsvarende faste installationer op til maksimalt 16A og overholder IP20 standard.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 29 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 31 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 30 kr.

Den nuværende pris på 30 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA blænddæksel 1-modul indsats, uden afdækning. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202630 kr1 kr (3%)
12. maj 202629 kr1 kr (3%)
11. maj 202630 kr1 kr (3%)
10. maj 202629 kr1 kr (3%)
24. apr. 202630 kr1 kr (3%)
23. apr. 202631 kr1 kr (3%)
28. mar. 202630 kr1 kr (3%)
2. mar. 202629 kr1 kr (3%)
1. mar. 202630 kr1 kr (3%)
14. feb. 202629 kr1 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret