Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå.

Lauritz KnudsenBelysningModerne koksgrå designProfessionel elinstallationEAN: 5703302167598

Elegant designramme til 3 moduler i moderne koksgrå finish. Kompatibel med alle FUGA Air og gamle FUGA dåser for let installation og udskiftning. Læs mere

Pris fra 28 krtil 39 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 11 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 26 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 28 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 3 modul, koksgrå
28 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Base 63 Design ramme 3x1 modul, koksgrå
29 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 designramme, 3x1 modul, koksgrå
29 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Base 63 Design ramme, 3x1 modul lodret, koksgrå
30 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Base 63 Ramme 3X1M Kg
30,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 3 modul, koksgrå
31 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 3 modul, koksgrå
31 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga base 63 ramme 3x1m kg
31,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
31,53 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme BASE 63 3x1m - koksgrå
33,88 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme BASE 63 3x1m - koksgrå
33,88 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 3 modul, koksgrå
39 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl28 kr28 krKøb
2Proshop DK29 kr68 krKøb
3LavprisVærktøj29 kr29 krKøb
4Elvvs.dk30 kr30 krKøb
5Billigelogvvs.dk30,75 kr30,75 krKøb
6BilligVVS DK31 kr31 krKøb
7Greenline31 kr31 krKøb
8MaintainIt31,25 kr31,25 krKøb
9CS MEGASTORE DK31,53 kr70,53 krKøb
10EL-GROSSISTEN33,88 kr33,88 krKøb
11EL-NETSALG33,88 kr33,88 krKøb
12LampeGuru.dk39 kr39 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Base 63 designramme 3x1 modul koksgrå

Lauritz Knudsen

Elegant designramme til 3 moduler i moderne koksgrå finish. Kompatibel med alle FUGA Air og gamle FUGA dåser for let installation og udskiftning.

• designramme
• elinstallation
• kontaktramme
• FUGA ramme
• koksgrå ramme
• 3 modul ramme
• Lauritz Knudsen
• LK FUGA
• Professionel elinstallation
• Moderne koksgrå design

Beskrivelse

LK FUGA Base 63 designramme er en stilfuld løsning til moderne elinstallationer i koksgrå finish. Designet til 3x1 modul konfiguration skal rammen anvendes sammen med teknisk monteringsramme for optimal funktionalitet. Rammen kan nemt monteres på alle nye FUGA Air indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt Slim forfradåser. Den er også kompatibel med gamle FUGA indmurings- og indstøbningsdåser, hvilket gør den ideel til både nybyggeri og renoveringer. Med sine rene skarpe kanter og moderne udtryk er den et stilsikkert valg til enhver bolig eller erhvervsbyggeri. Rammen kan hurtigt monteres eller udskiftes ved blot at klikke den af eller på den tekniske monteringsramme. Dette sikrer nem vedligeholdelse og fremtidige opgraderinger af elinstallationen.

Specifikationer

Farve:Koksgrå
Serie:LK FUGA Base 63
Bredde:163,5 mm
Design:BASE 63 med skarpe kanter
Moduler:3x1 modul lodret
Materiale:Højkvalitets plastik
Kompatibilitet:FUGA Air og gamle FUGA dåser
Monteringstype:Klik-på system

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke dåser er denne ramme kompatibel med?

Rammen passer til alle nye FUGA Air indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt Slim forfradåser. Den kan også monteres på gamle FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Skal der købes teknisk monteringsramme separat?

Ja, designrammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme, som købes separat. Dette giver fleksibilitet i installationen.

Hvordan monteres og udskiftes rammen?

Rammen monteres og udskiftes nemt ved blot at klikke den af eller på den tekniske monteringsramme. Ingen værktøj er nødvendigt.

Hvad er dimensionerne på 3x1 modul rammen?

Rammen har en bredde på 163,5 mm og er designet til lodret montering af 3 enkeltstående moduler i en række.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 26 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 29 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 28 kr.

Den nuværende pris på 28 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 3x1 modul, koksgrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202628 kr1 kr (3%)
30. maj 202629 kr1 kr (4%)
12. maj 202628 kr1 kr (3%)
11. maj 202629 kr1 kr (4%)
24. apr. 202628 kr1 kr (3%)
23. apr. 202629 kr1 kr (4%)
9. apr. 202628 kr1 kr (4%)
30. mar. 202627 kr1 kr (4%)
2. mar. 202626 kr2 kr (7%)
1. mar. 202628 kr2 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret