Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå

Lauritz KnudsenEludstyrKvalitetstilbehørProfessionel elinstallationEAN: 5703302073776

LK Dækkappe UG150-18 i lysegrå farve til eltavler. Kvalitetstilbehør fra Lauritz Knudsen til professionel elinstallation med lang holdbarhed. Læs mere

Pris fra 270 krtil 310 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 40 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 246 kr 21. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 270 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Dækkappe for UG150-18, Lysegrå
270 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå
270 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Dækkappe UG150-18 lysegrå
270 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Dækkape UG150-18 lysegrå
270,54 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Dækkape UG150-18 lysegrå
270,54 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Løs Dækkappe f/UG18, UG150-18 grå, ny model
277 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Dækkappe for UG150-18, Lysegrå
289 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK dækkappe til gruppetavle UG18-150, lysegrå
299 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dækkappe F/Ug150-18 Lgrå
301,52 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dækkappe f/ug150-18 lgrå
310 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl270 kr270 krKøb
2CS MEGASTORE DK270 kr309 krKøb
3Proshop DK270 kr309 krKøb
4EL-GROSSISTEN270,54 kr270,54 krKøb
5EL-NETSALG270,54 kr270,54 krKøb
6Elvvs.dk277 kr277 krKøb
7BilligVVS DK289 kr289 krKøb
8Greenline299 kr299 krKøb
9Billigelogvvs.dk301,52 kr301,52 krKøb
10MaintainIt310 kr310 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Dækkappe UG150-18 lysegrå

Lauritz Knudsen

LK Dækkappe UG150-18 i lysegrå farve til eltavler. Kvalitetstilbehør fra Lauritz Knudsen til professionel elinstallation med lang holdbarhed.

• daekkappe
• eltavle tilbehoer
• lauritz knudsen
• el daekning
• tavle kappe
• Professionel elinstallation
• Kvalitetstilbehør

Beskrivelse

LK Dækkappe UG150-18 i lysegrå er et essentielt tilbehør til eltavler fra Lauritz Knudsen. Denne dækkappe er designet til at give optimal beskyttelse og professionelt udseende til dine elinstallationer. Fremstillet i holdbart materiale med lysegrå finish, der passer perfekt til standard eltavle-udstyr. Modellen UG150-18 er specifikt udviklet til at matche Lauritz Knudsens kvalitetsstandarder og sikrer pålidelig ydeevne over tid. Ideel til både nye installationer og vedligeholdelsesprojekter, hvor kvalitet og funktionalitet er afgørende.

Specifikationer

type:dækkappe
farve:lysegrå
model:UG150-18
finish:lysegrå overflade
materiale:robust plast
anvendelse:eltavler
varenummer:169D4218

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad passer denne dækkappe til?

LK Dækkappe UG150-18 er designet specifikt til Lauritz Knudsens eltavlesystem og passer til UG150-serien.

Er den lysegrå farve standard?

Ja, den lysegrå farve er standardfarven for professionelle eltavleinstallationer og matcher andet LK-udstyr.

Kan den bruges udendørs?

Dækkappen er primært designet til indendørs brug i eltavler, men kan bruges i beskyttede udendørsområder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå i 179 dage. Laveste pris i perioden er 230 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 270 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 246 kr.

Den nuværende pris på 270 kr er 10% over normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG150-18, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 2026270 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026266 kr16 kr (6%)
27. mar. 2026250 kr2 kr (1%)
25. mar. 2026252 kr2 kr (1%)
24. mar. 2026250 kr4 kr (2%)
21. mar. 2026246 kr4 kr (2%)
2. mar. 2026250 kr6 kr (2%)
25. feb. 2026244 kr5 kr (2%)
21. feb. 2026239 kr2 kr (1%)
19. feb. 2026241 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret