Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå

Lauritz KnudsenEludstyrIP20-klassificeretElinstallationer og udskiftningEAN: 5703302082099

LK Smal Minitangent korrespondanceafbryder i lysegrå farve. IP20-klassificeret elektrisk afbryder med 10A kapacitet og 250V spænding til elinstallationer. Læs mere

Pris fra 338 krtil 469 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 131 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 316 kr 30. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 338 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå
338 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Smal Minitangent afbryder med korrespondance, lysegrå
338 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Smal minitangent afbryder med korrespondance, lysegrå
344 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Smal Minitangent afbryder 1-pol / korrespondance
350,15 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Smal Minitangent afbryder 1-pol / korrespondance
350,15 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Smal Minitangent afbryder korrespondance lysegrå
378 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga minitangent serie, afb m/korrespondance.
389 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Minitangent Smal Afb.Korresp
389,78 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Minitangent smal afb.korresp
405 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Smal Minitangent Afbryder med korrespondance, Lysegrå
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK338 kr377 krKøb
2Proshop DK338 kr377 krKøb
3LavprisEl344 kr344 krKøb
4EL-GROSSISTEN350,15 kr350,15 krKøb
5EL-NETSALG350,15 kr350,15 krKøb
6Elvvs.dk378 kr378 krKøb
7Greenline389 kr389 krKøb
8Billigelogvvs.dk389,78 kr389,78 krKøb
9MaintainIt405 kr405 krKøb
10BilligVVS DK469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Smal Minitangent afbryder med korrespondance lysegrå

Lauritz Knudsen

LK Smal Minitangent korrespondanceafbryder i lysegrå farve. IP20-klassificeret elektrisk afbryder med 10A kapacitet og 250V spænding til elinstallationer.

• lk afbryder
• minitangent
• korrespondance kontakt
• lysafbryder
• elafbryder
• lauritz knudsen
• Elinstallationer og udskiftning
• IP20-klassificeret

Beskrivelse

LK Smal Minitangent afbryder med korrespondance er en lysegrå kontakt beregnet til udskiftning i eksisterende elinstallationer. Afbryderen har IP20 kapslingsklasse og er designet til 10 ampere ved 250 volt AC/50 Hz. Korrespondancefunktionen gør det muligt at styre samme lyskredsløb fra flere steder. Produktet må kun anvendes til udskiftning og ikke til nyinstallationer. Perfekt løsning til modernisering af ældre elinstallationer hvor der er behov for flersteds betjening af belysning.

Specifikationer

type:Korrespondanceafbryder
el_nr:1017034291
farve:Lysegrå
serie:Minitangent
mærkestrøm:10 A
artikel_nummer:102H5002
kapslingsklasse:IP20
mærkespænding:250 V AC / 50 Hz

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan denne afbryder bruges i nyinstallationer?

Nej, denne afbryder må kun anvendes til udskiftning i eksisterende installationer, ikke til nyinstallationer.

Hvad betyder korrespondance på en afbryder?

En korrespondanceafbryder gør det muligt at tænde og slukke samme lyskredsløb fra flere forskellige steder i hjemmet.

Hvilken kapslingsklasse har afbryderen?

Afbryderen har IP20 kapslingsklasse, hvilket betyder den er beskyttet mod genstande større end 12mm, men ikke mod fugt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå i 143 dage. Laveste pris i perioden er 310 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 338 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 327 kr.

Den nuværende pris på 338 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Afbryder korrespondance smal minitangent lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026338 kr7 kr (2%)
3. maj 2026331 kr2 kr (1%)
29. apr. 2026329 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026330 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026331 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026332 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026333 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026334 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026335 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026336 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret