Gå til hovedindhold

Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber

LauridsenSanitetEAN: 5711340018161
Pris fra 675 krtil 805 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 130 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 649 kr 9. maj

Sammenlign priser på Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 675 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lauridsen 315 mm karm/dæksel, rund, fast, 12,5 t, glasfiber
675 kr
Til butik
Lauridsen 315 mm karm/dæksel, rund, fast, 12,5 t, glasfiber billede

Produktspecifikationer

Kategori: Brøndgods
Farve: 1
Artikel nr.: 225583040
EAN: 5711340018161
Varenr.: 3507710
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Lauridsen 315 mm karm/dæksel, rund, fast, 12,5 t, glasfiber
676,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber
719 kr
Til butik
Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber billede

Produktinformation

Lauridsen fast karm m/dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber Kombineres typisk med opføringsrør og betonkegle Udvendig diameter Ø500 mm Diameter dæksel Ø398 mm Totalhøjde 54 mm Med pakning som virker dæmpende indlæg og har istøbt rotationss...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lauridsen
Kategori: Dræn & kloak
Størrelse: 315mm
EAN: 5711340018161
Varenr.: 225583040
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lauridsen glasfiber rund karm m. dæksel - Ø315mm, 12,5ton
719 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lauridsen fast karm m/dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber
805 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK675 kr714 krKøb
2EL-GROSSISTEN676,75 kr676,75 krKøb
3CompletVVS719 kr719 krKøb
4LavprisVærktøj719 kr719 krKøb
5BilligVVS DK805 kr805 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber

PriceData har fulgt prisen på Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber i 173 dage. Laveste pris i perioden er 649 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 711 kr.

Den nuværende pris på 675 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - glasfiber de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026675 kr1 kr (0%)
30. maj 2026676 kr1 kr (0%)
29. maj 2026675 kr1,75 kr (0%)
24. maj 2026676,75 kr8,25 kr (1%)
23. maj 2026685 kr8,25 kr (1%)
10. maj 2026676,75 kr27,75 kr (4%)
9. maj 2026649 kr26 kr (4%)
8. maj 2026675 kr26 kr (4%)
21. mar. 2026649 kr66 kr (9%)
20. mar. 2026715 kr66 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret