Gå til hovedindhold

Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton

DucoSanitetRobust gråjernVVS og byggeriEAN: 5709276579955

Duco karm og dæksel 315x195mm i gråjern med lås. Firkantet form, B125 belastningsklasse (12,5 ton), fast montering. Perfekt til indkørsler og stier. Læs mere

Pris fra 1.238 krtil 1.547,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 309,75 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1238 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton
-15%1.238 kr
Før 1.455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Duco 315 x 195 mm karm/dæksel m/lås, firkantet, fast, 12,5 t, GG
1.238,78 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duco fast karm med dæksel med lås til 315 mm opføringsrør
1.399 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duco karm m. dæksel til opføringsrør - Ø315mm, 12,5ton - Gråjern
1.399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duco fast karm m/dæksel med lås til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton - gråjern
1.469 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duco 315 x 195 mm karm/dæksel m/lås, firkantet, fast, 12,5 t, GG
1.547,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.238 kr1.238 krKøb
2EL-GROSSISTEN1.238,78 kr1.238,78 krKøb
3CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
4LavprisVærktøj1.399 kr1.399 krKøb
5BilligVVS DK1.469 kr1.469 krKøb
6VVS.dk1.547,75 kr1.547,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duco Karm og Dæksel med Lås 315x195mm

Duco

Duco karm og dæksel 315x195mm i gråjern med lås. Firkantet form, B125 belastningsklasse (12,5 ton), fast montering. Perfekt til indkørsler og stier.

• brønddæksel
• karm
• dæksel
• duco
• gråjern
• firkantet
• brønddæksel med lås
• indkørsel dæksel
• VVS og byggeri
• Robust gråjern

Beskrivelse

Duco karm og dæksel er en robust brønddæksel-løsning i gråjern, designet til tunge belastninger op til 12,5 ton (B125). Med dimensioner på 315x195mm og firkantet form er den ideel til indkørsler og stier, hvor der kræves en stærk og sikker dækning. Dækslet er udstyret med lås for ekstra sikkerhed og er designet til fast montering. Den holdbare gråjerns-konstruktion sikrer lang levetid under forskellige udendørs forhold og kan modstå daglig trafik. Perfekt til både private og kommercielle anvendelser hvor sikkerhed og holdbarhed er vigtige faktorer.

Specifikationer

form:Firkantet
lås:Ja
materiale:Gråjern (GG)
montering:Fast
nøglehul:Lukket
belastning:12,5 ton
varenummer:222030312
dimensioner:315 x 195 mm
belastningsklasse:B125

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken vægt kan dækslet bære?

Duco karm og dæksel har belastningsklasse B125, hvilket betyder det kan bære op til 12,5 ton - perfekt til indkørsler med bil- og varetransport.

Er dækslet låsebart?

Ja, dækslet er udstyret med lås og lukket nøglehul for at sikre mod uautoriseret adgang til brønden.

Hvilke dimensioner har åbningen?

Dækslet måler 315 x 195 mm og har firkantet form, hvilket giver god adgang til brønden ved service og vedligeholdelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton

PriceData har fulgt prisen på Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton i 162 dage. Laveste pris i perioden er 1.238 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.303 kr.

Den nuværende pris på 1.238 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm - Maks. belastning 12,5 ton de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.238 kr
1. jun. 20261.238,78 kr
30. maj 20261.238 kr
7. maj 20261.238,78 kr133,22 kr (10%)
6. maj 20261.372 kr133,22 kr (11%)
23. apr. 20261.238,78 kr133,22 kr (10%)
22. apr. 20261.372 kr133,22 kr (11%)
19. apr. 20261.238,78 kr133,22 kr (10%)
18. apr. 20261.372 kr133,22 kr (11%)
15. apr. 20261.238,78 kr133,22 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret