Gå til hovedindhold

Lancôme Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort

LancômeMascara12x volumenDramatisk øjenmakeupEAN: 3614271682369

Ultra volumengivende mascara med stor børste der giver op til 12 gange mere volumen. Intenst sort pigment og opbyggelig formel til dramatiske vipper. Læs mere

Pris fra 176 krtil 303 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 127 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 172 kr 21. maj

Sammenlign priser på Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 176 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lancome Monsieur Lancome Monsieur Big Volume Mascara # Black 01 Big In The New Black 10ml
176 kr
Til butik
Gå til Proshop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lancôme Monsieur Big Mascara - No.01 Black
177 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lancome Monsieur Big Mascara 10 ml #01 Big is the New Black
200 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancôme Monsieur Big Mascara 01 Black (10 ml)
-35%203 kr
Før 311 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort
-25%210 kr
Før 280 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme Monsieur Big Mascara Black 10 ml
227 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Monsieur Big Big Volume Look Noir 01
280 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme Monsieur Big Mascara 01 Look Noir 10 ml
303 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK176 kr215 krKøb
2Proshop.dk177 kr177 krKøb
3Teknikproffset DK200 kr249 krKøb
4Bangerhead DK203 kr203 krKøb
5NiceHair.dk210 kr210 krKøb
6NordicFeel DK227 kr227 krKøb
7Lyko DK280 kr280 krKøb
8Cocopanda DK303 kr303 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme Monsieur Big Volume Mascara 10ml - Sort

Lancôme

Ultra volumengivende mascara med stor børste der giver op til 12 gange mere volumen. Intenst sort pigment og opbyggelig formel til dramatiske vipper.

• mascara
• volumen mascara
• øjenmakeup
• vippe mascara
• sort mascara
• lancome mascara
• dramatic mascara
• tyk mascara
• Dramatisk øjenmakeup
• 12x volumen

Beskrivelse

Lancôme Monsieur Big Volume Mascara er designet til dem der ønsker maksimal volumen og dramatiske vipper. Med sin store, bløde børste med bølgede fibre leverer den op til 12 gange mere volumen allerede ved første påføring. Den cremede tekstur glider let på vipperne og omfavner hver enkelt vippe med intenst sorte pigmenter fra rod til spids. Formlen er opbyggelig, så du kan skabe dit ønskede look - fra naturligt fylde til kæmpe drama. Den holder hele dagen uden at flage eller give klæbrig fornemmelse. Perfekt til både hverdagsbrug og særlige lejligheder hvor du ønsker at fremhæve dine øjne med fyldigere, sortere vipper.

Specifikationer

Farve:01 Black/Sort
Børste:Stor blød børste med bølgede fibre
Pigment:Intenst sorte pigmenter
Tekstur:Cremet og opbyggelig formel
Volumen:Op til 12x mere volumen
Holdbarhed:Lang holdbarhed uden flaging
Størrelse:10ml

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor meget mere volumen giver denne mascara sammenlignet med almindelige mascaraer?

Lancôme Monsieur Big leverer op til 12 gange mere volumen end baseline, hvilket gør den ideal til dem der ønsker dramatiske, fyldige vipper med maksimal impact.

Er mascaraen egnet til følsomme øjne?

Ja, mascaraen er testet under oftalmologisk kontrol og er velegnet til følsomme øjne. Den cremede formel er blid mod vipperne og øjenområdet.

Hvordan påfører man bedst mascaraen for optimalt resultat?

Hold børsten vandret og påfør fra rod til spids med zigzag-bevægelser. Drej børsten undervejs for ekstra volumen og byg op lag for lag til ønsket intensitet.

Kan mascaraen bruges sammen med andre øjenmakeup produkter?

Absolut! Den fungerer perfekt sammen med Lancôme Cils Booster primer for endnu bedre resultater, og kan kombineres med øjenskygge og eyeliner for et komplet øjenmakeup look.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort

PriceData har fulgt prisen på Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 172 kr (registreret d. 11. maj 2026), højeste er 191 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 182 kr.

Den nuværende pris på 176 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Lancome Monsieur Big Volume Mascara - 01 sort - 01 Big Is The New sort 10 ml - 01 Big Is The New sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026176 kr4 kr (2%)
21. maj 2026172 kr9 kr (5%)
14. maj 2026181 kr9 kr (5%)
11. maj 2026172 kr5 kr (3%)
14. apr. 2026177 kr10 kr (5%)
12. mar. 2026187 kr4 kr (2%)
11. mar. 2026191 kr4 kr (2%)
2. mar. 2026187 kr13 kr (7%)
26. feb. 2026174 kr13 kr (7%)
17. feb. 2026187 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret