Gå til hovedindhold

Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml

LancômeParfume og eau de cologneIkonisk iris-duftElegante lejlighederEAN: 3605533286555

Lancôme La Vie Est Belle EDP 100ml - ikonisk fransk parfume med iris, jasmin, appelsinblomst og vanilje. Den perfekte blomsterduft til den elegante kvinde. Læs mere

Pris fra 747 krtil 930 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 183 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 685 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 747 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lancôme La Vie Est Belle EDP W 100 ml
747 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lancôme La vie est belle EDP - 100ml
765 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome La Vie Est Belle EDP 100 ml
-35%798,21 kr
Før 1.220 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme La Vie est Belle Eau de Parfum 100 ml
863 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancome La vie Est Belle EdP (100 ml)
-31%882 kr
Før 1.281 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancome - La Vie Est Belle - 100 ml - Edp
-24%895 kr
Før 1.170 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Lancome La Vie Est Belle EDP, 100 ml.
910 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml
930 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK747 kr786 krKøb
2Proshop DK765 kr804 krKøb
3NiceHair.dk798,21 kr798,21 krKøb
4Lyko DK863 kr863 krKøb
5Bangerhead DK882 kr882 krKøb
6BilligParfume.dk895 kr895 krKøb
7Brandshop910 kr910 krKøb
8NordicFeel DK930 kr930 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme La Vie Est Belle EDP 100ml

Lancôme

Lancôme La Vie Est Belle EDP 100ml - ikonisk fransk parfume med iris, jasmin, appelsinblomst og vanilje. Den perfekte blomsterduft til den elegante kvinde.

• lancome parfume
• la vie est belle
• fransk parfume
• blomsterduft
• iris parfume
• edp kvinder
• lancome duft
• Elegante lejligheder
• Ikonisk iris-duft

Beskrivelse

Lancôme La Vie Est Belle EDP 100ml er en ikonisk fransk parfume, der hylder livets skønhed. Denne elegante blomsterduft er bygget op omkring den eksklusive iris-blomst, kombineret med jasmin, appelsinblomst, pære, vanilje, praline og patchouli. Med kun 63 eksklusive naturingredienser skaber den en sofistikeret duftoplevelse, der er både feminin og tidløs. Parfumen er genopfyldelig og fremstillet af bæredygtigt dyrkede ingredienser. Perfekt til kvinder, der værdsætter klassisk elegance og autentisk fransk parfumekunst. La Vie Est Belle betyder 'Livet er Smukt' og symboliserer glæde, lykke og frihed.

Specifikationer

køn:Kvinder
type:Eau de Parfum (EDP)
topnoter:Solbær, Pære
bundnoter:Vanilje, Praline, Patchouli, Tonkabønner
størrelse:100ml
duftfamilie:Blomsterlig, Fruity & Sweet
hjertenoter:Iris, Jasmin, Appelsinblomst
genopfyldelig:Ja
alkoholindhold:Alcohol, Parfum/Fragrance
bæredygtighed:Bæredygtigt dyrkede ingredienser
hovedingrediens:Iris Pallida
fremstillingsland:Frankrig
antal_ingredienser:63 eksklusive naturingredienser

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder Lancôme La Vie Est Belle?

Som Eau de Parfum holder La Vie Est Belle typisk 6-8 timer på huden, takket være den høje koncentration af duftolier og kvalitetsingredienser som iris og vanilje.

Er flasken genopfyldelig?

Ja, La Vie Est Belle flasker kan genopfyldes med en separat refill, hvilket sparer 50% glas og 46% plast- og papforbrug. En bæredygtig løsning fra Lancôme.

Hvad gør iris så speciel i denne parfume?

Iris Pallida er en ekstremt dyrebar og sjælden blomst, der giver parfumen sin karakteristiske elegante og pudret duft. Den bæredygtigt dyrkede iris fra Frankrig er hjertestykket i La Vie Est Belle.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml i 174 dage. Laveste pris i perioden er 680 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 784 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 705 kr.

Den nuværende pris på 747 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for Lancôme La Vie Est Belle Eau de Parfum - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026747 kr1 kr (0%)
28. maj 2026746 kr1 kr (0%)
21. maj 2026747 kr7 kr (1%)
16. maj 2026740 kr6 kr (1%)
15. maj 2026734 kr6 kr (1%)
9. maj 2026740 kr52 kr (8%)
6. maj 2026688 kr1 kr (0%)
3. maj 2026687 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026688 kr4 kr (1%)
29. apr. 2026692 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret