Gå til hovedindhold

Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml

LancômeParfume og eau de cologneVanedannende iris-duftLuksuriøs parfume til kvinderEAN: 3614273922975

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu EDP 100ml - strålende blomsterduft med høj koncentration af iris, jasmin og patchouli. Vanedannende duft til kvinder. Læs mere

Pris fra 782 krtil 1.088 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 306 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 666 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 782 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lancôme La vie est Belle Iris Absolu EDP - 100ml
782 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu EDP 100 ml
815 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Eau De Parfum 100 ml
-25%828 kr
Før 1.105 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancôme La vie est Belle Iris Absolu EdP (100 ml)
-32%1.022 kr
Før 1.496 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome La Vie Est Belle Iris Absolu EDP 100 ml
-25%1.065 kr
Før 1.420 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum 100 ml
1.065 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml
1.088 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK782 kr821 krKøb
2Beautycos DK815 kr815 krKøb
3Cocopanda DK828 kr828 krKøb
4Bangerhead DK1.022 kr1.022 krKøb
5NiceHair.dk1.065 kr1.065 krKøb
6Lyko DK1.065 kr1.065 krKøb
7NordicFeel DK1.088 kr1.088 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu EDP 100 ml

Lancôme

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu EDP 100ml - strålende blomsterduft med høj koncentration af iris, jasmin og patchouli. Vanedannende duft til kvinder.

• parfume
• dameparfume
• lancome parfume
• iris parfume
• blomsterduft
• eau de parfum
• edp
• la vie est belle
• Luksuriøs parfume til kvinder
• Vanedannende iris-duft

Beskrivelse

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu EDP er en strålende og sofistikeret fortolkning af den ikoniske La Vie Est Belle. Denne vanedannende duft har en utrolig høj koncentration af iris - 10 gange mere end den klassiske version. Duften åbner med frugtige topnoter af mandarin og saftige figen blandet med solbærknopper. Hjertet består af en generøs blomsterbuket af rose og jasmin, der bringer det lysende og feminine frem. Bundnoterne indeholder overdoseret iris for den karakteristiske Iris Absolu-signatur, kombineret med patchouli og sensuel sandeltræ. Den ikoniske krystalsmil-flakon symboliserer en glad og fri kvinde med organza-vinger som symbol på frihed. Perfekt til kvinder der lever livet med ynde og glæde.

Specifikationer

køn:Dame
type:Eau de Parfum (EDP)
volumen:100 ml
topnoter:Mandarin, figen, solbærknopper
bundnoter:Patchouli, sandeltræ, gourmand akkord
holdbarhed:Langvarig
duftfamilie:Blomsterduft
hjertenoter:Iris, jasmin, rose
koncentration:Høj iris-koncentration (10x mere end original)
produktionsland:Frankrig

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder parfumen?

Som Eau de Parfum har La Vie Est Belle Iris Absolu en længere holdbarhed end EDT - typisk 6-8 timer på huden afhængigt af hudtype.

Hvad er forskellen på denne og den originale La Vie Est Belle?

Iris Absolu indeholder 10 gange mere iris end den klassiske version, hvilket giver en mere intens og vanedannende duftoplevelse med fokus på iris-noten.

Er flakonen den samme som den originale?

Ja, den ikoniske krystalsmil-flakon er bevaret men nyfortolket i en moderne udgave med organza-vinger som symbol på frihed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 665 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 815 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 722 kr.

Den nuværende pris på 782 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Lancôme La Vie est Belle Iris Absolu Eau De Parfum - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026782 kr4 kr (1%)
22. maj 2026778 kr4 kr (1%)
21. maj 2026782 kr4 kr (1%)
16. maj 2026778 kr81,22 kr (12%)
15. maj 2026696,78 kr33,18 kr (5%)
13. maj 2026729,96 kr11,96 kr (2%)
6. maj 2026718 kr60 kr (8%)
5. maj 2026778 kr60 kr (8%)
1. maj 2026718 kr10 kr (1%)
30. apr. 2026708 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret