Gå til hovedindhold

Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks

LanbergHubs og switchesEAN: 5901969428803
Pris fra 363 krtil 479 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 116 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 355 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 363 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg RSFE-8P-2GE-120 Switch 8x100MB POE+ 2x 1GB Unmanaged Rack 10"/19" 120W
363 kr
Til butik
Lanberg RSFE-8P-2GE-120 Switch 8x100MB POE+ 2x 1GB Unmanaged Rack 10"/19" 120W billede

Produktinformation

Switch, ikke administreret, 2 x 10/100 (uplink) + 8 x 10/100 (PoE+), desktop, væg-monterbar, PoE+ (120 W)

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Switch
Artikel nr.: RSFE-8P-2GE-120
EAN: 5901969428803
Varenr.: 2924447
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg RSFE-8P-2GE-120 Switch 10-porte 10/100 PoE+
367 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks
-2%459 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks billede

Produktinformation

Effektiv PoE+ switch til små kontorer og overvågningLanberg RSFE-8P-2GE-120 er en kompakt, uadministreret PoE+ switch i metalhus, perfekt til mindre netværk, IP-kameraer og adgangspunkter. Med 8 PoE+ porte leverer den op til 30 W pr. port og en samlet PoE-budget på 120 W, så du kan forsyne og forbinde dine enheder via samme netværkskabel.Praktisk design til rackSwitchens 1U-formfaktor gør den velegnet til 10"/19" rackinstallationer. LED-indikatorer giver hurtigt overblik over status, og metalchassiset sikrer solid drift. To Gigabit (10/100/1000) kobberporte fungerer som uplinks til dit kernenetværk, mens flow control, fuld duplex, auto‑forhandling og Auto MDI/MDI‑X hjælper med stabil og nem tilslutning.Switch-type: UadministreretPoE: Ja, PoE+ (802.3af/at)PoE pr. port: 30 WSamlet PoE-budget: 120 WLAN-porte (RJ-45): 8 x 10/100/1000Gigabit uplinks: 2 x RJ-45Skiftekapacitet: 5,6 Gbit/sMAC-adressetabel: 2.048Standarder: IEEE 802.3i/u/ab/x, 802.3af/atFunktioner: Auto MDI/MDI-X, auto-forhandling, fuld duplex, flow control, MAC auto-learning/auto-agingFormfaktor: 1U, rackmonteringMateriale: MetalFarve: SortStrøm: 100 – 240 V, 50 – 60 HzMaks. effektforbrug: 126 WDriftsfugtighed: 0 – 85 %Opbevaringstemperatur: −40 – 70 °CMål: H × B × D: 4,45 × 20 × 11,8 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Switches
Vægt: 1.22g
EAN: 5901969428803
Varenr.: 2061851
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks
-2%479 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK363 kr402 krKøb
2CompuMail DK367 kr367 krKøb
3Boligcenter DK459 kr459 krKøb
4Vivas DK479 kr558 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks

PriceData har fulgt prisen på Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks i 124 dage. Laveste pris i perioden er 355 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 541 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 380 kr.

Den nuværende pris på 363 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for Lanberg RSFE-8P-2GE-120 PoE+ switch - 10"/19" rack, 8 PoE+ porte, 2 Gigabit uplinks de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026363 kr4 kr (1%)
28. maj 2026367 kr22 kr (6%)
22. maj 2026389 kr1 kr (0%)
18. maj 2026390 kr1 kr (0%)
17. maj 2026389 kr1 kr (0%)
15. maj 2026390 kr1 kr (0%)
14. maj 2026389 kr1 kr (0%)
13. maj 2026390 kr40 kr (9%)
12. maj 2026430 kr4 kr (1%)
9. maj 2026426 kr38 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret