Gå til hovedindhold

Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m

LanbergForlængerledningerEAN: 5901969414462
Pris fra 145 krtil 239 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 94 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 140 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 145 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m
145 kr
Til butik
Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m billede

Produktinformation

Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x NF C61-314) - 1U - 19" - 2 m ledning - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Artikel nr.: PDU-07E-0200-IEC-BK
EAN: 5901969414462
Varenr.: 993903744
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stikdåse til rack 1U - Lanberg, 7x 230 V, 10 A, 2 m kabel
-4%219 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Stikdåse til rack 1U - Lanberg, 7x 230 V, 10 A, 2 m kabel billede

Produktinformation

Fordele ved stikdåse til rackHold styr på strømmen i dit rackskab med denne 1U stikdåse fra Lanberg. Den giver 7 Schuko-udtag i én kompakt skinne og passer perfekt til serverrum, netværksskabe og andre indendørs installationer. En tydelig tænd/sluk-knap gør det nemt at afbryde alle tilsluttede enheder på én gang, så du får en praktisk og sikker betjening.Til effektiv strømfordeling i elartiklerStikdåsen understøtter op til 2.500 W og en maksimal strøm på 10 A. Med 2 m tilslutningskabel får du fleksibel placering i skabet. Udtagene er Type E (FR), så du får standard 230 V-tilslutning. Konstruktionen i 1U-højde gør den ideel til strømdistribution i rackmiljøer.Montering: 19" rack, 1UUdtag: 7 stk. 230 VUdtagstype: Type E (FR)Maks. effekt: 2.500 WMaks. strøm: 10 AKabel længde: 2 mPlacering: IndendørsFarve: SortVægt: 0,883 kgTænd/sluk-knap: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Stikdåser og Forlængerledninger
Vægt: 0.89g
EAN: 5901969414462
Varenr.: 1892958
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stikdåse til rack 1U - Lanberg, 7x 230 V, 10 A, 2 m kabel
-4%239 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Stikdåse til rack 1U - Lanberg, 7x 230 V, 10 A, 2 m kabel billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Stikdåser og Forlængerledninger
Vægt: 0.89g
EAN: 5901969414462
Varenr.: 1892958

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK145 kr145 krKøb
2Boligcenter DK219 kr219 krKøb
3Vivas DK239 kr318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m

PriceData har fulgt prisen på Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m i 182 dage. Laveste pris i perioden er 140 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 146 kr.

Den nuværende pris på 145 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Lanberg PDU-07E-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026145 kr9 kr (6%)
30. maj 2026154 kr9 kr (6%)
29. maj 2026145 kr9 kr (6%)
24. maj 2026154 kr10 kr (7%)
22. maj 2026144 kr10 kr (6%)
15. maj 2026154 kr10 kr (7%)
12. maj 2026144 kr1 kr (1%)
9. maj 2026145 kr1 kr (1%)
8. maj 2026144 kr3 kr (2%)
6. maj 2026141 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret