Gå til hovedindhold

Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m

LanbergUPS – tilbehørEAN: 5901969414431
Pris fra 139 krtil 249 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 110 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 134 kr 27. maj

Sammenlign priser på Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m
139 kr
Til butik
Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m billede

Produktinformation

Lanberg PDU-04E04I-0200-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 230 V - 4000 watt - input: CEE 7/4/CEE 7/7 - output-stikforbindelser: 8 (4 x IEC 60320 C13, 4 x strøm Type E) - 1U - 19" - 2 m ledning - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Artikel nr.: PDU-04E04I-0200-BK
EAN: 5901969414431
Varenr.: 993903739
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lanberg PDU-04E04I-0200-BK 1U strømskinne - 4 udtag, 2 m, sort
229 kr
Til butik
Lanberg PDU-04E04I-0200-BK 1U strømskinne - 4 udtag, 2 m, sort billede

Produktinformation

Stabil strømfordeling til rack og kontorLanberg PDU-04E04I-0200-BK er en kompakt strømfordeler/PDU til horisontal montering i 19" rack. Med 4 udtag og hovedafbryder får du enkel styring af dit udstyr i serverrack, netværksskabe eller arbejdsstationer. En aktivitets-LED giver hurtigt overblik.Praktiske detaljer i hverdagenPDU’en optager kun 1U i racket og leveres med 2 m tilslutningskabel, så den er nem at placere. Nominel indgangsspænding: 220–250 V og maks. strøm: 16 A - ideel til typiske elinstallationer i IT- og AV-miljøer.Montering: Horisontal, 1UFarve: SortKabellængde: 2 mOn/off-knap: JaLED-indikator: AktivitetIndgangsspænding: 220–250 VMaks. strøm: 16 AAntal AC-udtag: 4AC-udtagstype: C13-koblerMål: H 44,45 cm × B 45,0 cm × D 43,1 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Stikdåser og Forlængerledninger
Vægt: 0.93g
EAN: 5901969414431
Varenr.: 2114322
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lanberg PDU-04E04I-0200-BK 1U strømskinne - 4 udtag, 2 m, sort
249 kr
Til butik
Lanberg PDU-04E04I-0200-BK 1U strømskinne - 4 udtag, 2 m, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Stikdåser og Forlængerledninger
Vægt: 0.93g
EAN: 5901969414431
Varenr.: 2114322

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK139 kr139 krKøb
2Boligcenter DK229 kr229 krKøb
3Vivas DK249 kr328 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m

PriceData har fulgt prisen på Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m i 182 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 161 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 140 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Lanberg PDU-04E04I-0200-BK Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026139 kr3 kr (2%)
28. maj 2026136 kr2 kr (1%)
27. maj 2026134 kr1 kr (1%)
26. maj 2026135 kr4 kr (3%)
24. maj 2026139 kr1 kr (1%)
23. maj 2026138 kr10 kr (7%)
10. maj 2026148 kr1 kr (1%)
9. maj 2026149 kr1 kr (1%)
22. apr. 2026148 kr12 kr (8%)
18. apr. 2026160 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret