Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter)

EL-GrossistenNetværkskablerEAN: 5706683018053
Pris fra 11,25 krtil 1.495 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.483,75 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8,75 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11.25 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Ptkh 8X0,6 Signalkabel Hf 100M Rg
11,25 kr
Til butik
Ptkh 8X0,6 Signalkabel Hf 100M Rg billede

Produktinformation

Anvendes som installations- kabel for signalanlæg, fjernstyringer, og alarmanlæg til fast montering indendørs. Ledere: 8x0,60 mm Leder: 0,60 mm kobbertråd CPR: Dca DoP dok.: PTKH Kappe: Hvid LSZH Farvekode: PTK Brandklasse: IEC332-1 Udvendig diameter: 4,5...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lan-Com
Kategori: Data og kommunikationskabel
EAN: 5706683018053
Varenr.: 1483160400
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Signalkabel PTKH 8X0,60 mm LSZH uskærmet S100
11,73 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
SIGNALKABEL PTK 8X0,6 HF.HV. - 100 meter
756 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter)
1.495 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1vvsfittings.dk11,25 kr11,25 krKøb
2EL-GROSSISTEN11,73 kr11,73 krKøb
3WATTOO.DK756 kr756 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.495 kr1.694 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter)

PriceData har fulgt prisen på Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 7,5 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 739 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 202 kr.

Den nuværende pris på 11,25 kr er 94% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Lan-Com PTKH 8X0,6 mm - Signalkabel, 100 m, Uskærmet, LSZH - (100 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202611,25 kr
22. maj 202611,73 kr
16. maj 202611,25 kr
8. maj 202610,63 kr1,88 kr (21%)
24. apr. 20268,75 kr1,88 kr (18%)
23. apr. 202610,63 kr1,88 kr (21%)
22. mar. 20268,75 kr1,88 kr (18%)
21. mar. 202610,63 kr1,88 kr (21%)
6. mar. 20268,75 kr1,88 kr (18%)
5. mar. 202610,63 kr1,88 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret