Gå til hovedindhold

Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal

HübschLamperEAN: 5712772112847
Pris fra 508 krtil 831,88 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 323,88 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 495 kr 4. maj

Sammenlign priser på Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 508 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hübsch Kumu væglampe, Ø25 cm
508 kr
Til butik
Hübsch Kumu væglampe, Ø25 cm billede

Produktinformation

Hübsch Kumu væglampe - moderne elegance i opalhvidt glas Indfør en strålende atmosfære i dit hjem med denne elegante væglampe i hvidt glas fra det anerkendte danske mærke, Hübsch. Lampens unikke design og minimalistiske linjer skaber en tidløs skønhed, de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hübsch
Kategori: Lampetyper
Farve: Hvid
EAN: 5712772112847
Varenr.: 6643000089
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal
-36%590 kr
Før 919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal billede

Produktinformation

Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass har både lethed og elegance i sit enkle design, der gør denne model oplagt i et utal af rum og indretninger. Lampen er ikke kun begrænset til det stilbevidste privathjem men kan også nemt finde plads i kommercielle områder, eks. på hotelværelset, i loungen eller på restauranten – alle steder, hvor der ønskes et smukt accentlys, der bidrager til en stemningsfyldt atmosfære. Med sine bløde buer og smukke, perlehvide overflade har lampen en vis lighed med en muslingeskal. Lyset fra lyskilden bagved slipper dels ud gennem skærmen i et blødt, behageligt lys, dels gennem åbningerne langs kanten, så der skabes et smukt lysbillede. Den strategiske placering af lyskilden gør, at lyset aldrig blænder men altid fremstår blødt og rart for øjnene. Da skærmen er fremstillet af mundblæst glas, kan der forekomme individuelle variationer.

Produktspecifikationer

Mærke: Hübsch
Kategori: Væglamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 991312
EAN: 5712772112847
Varenr.: 70016111
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hübsch Kumu lampe Ø25 cm White
-17%687,2 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kumu væglampe Ø25, hvid
-16%775 kr
Før 919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hübsch kumu væglampe ø25 hvid
831,88 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk508 kr508 krKøb
2Lampemesteren DK590 kr590 krKøb
3KitchenTime DK687,2 kr687,2 krKøb
4Lamper.dk775 kr775 krKøb
5EL-GROSSISTEN831,88 kr831,88 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal

PriceData har fulgt prisen på Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal i 180 dage. Laveste pris i perioden er 495 kr (registreret d. 23. februar 2026), højeste er 581 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 536 kr.

Den nuværende pris på 508 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Kumu Væglampe Ø25 Opal/Brass Hübsch - Stue - Metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026508 kr73 kr (13%)
23. maj 2026581 kr86 kr (17%)
4. maj 2026495 kr43 kr (8%)
9. mar. 2026538 kr27 kr (5%)
25. feb. 2026565 kr70 kr (14%)
23. feb. 2026495 kr34 kr (6%)
20. feb. 2026529 kr26 kr (5%)
18. feb. 2026555 kr26 kr (5%)
17. feb. 2026529 kr26 kr (5%)
15. feb. 2026555 kr26 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret