Gå til hovedindhold

Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml

KérastaseShampooKeratin-teknologiProfessionel hårpleje til beskadiget hårEAN: 3474636612918

Styrk beskadiget hår med Kérastase Fondant Extentioniste. Keratin-teknologi og ceramider genopbygger håret, efterlader det silkeblødt og beskyttet. Læs mere

Pris fra 259,5 krtil 415,5 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 156 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 229,94 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 259.5 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kerastase Resistance Fondant Extentioniste Conditioner 200 ml
-25%259,5 kr
Før 346 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kérastase Resistance Fondant Extentioniste Conditioner 200ml
271 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kérastase Resistance Fondant Extentioniste Conditioner (200ml)
-19%279 kr
Før 346 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kerastase Resistance Fondant Extentioniste 200ml
-1%330,81 kr
Før 335 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kérastase Resistance Fondant Extentioniste conditioner 200 ml
346 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml
-32%415,5 kr
Før 614 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk259,5 kr259,5 krKøb
2Cocopanda DK271 kr271 krKøb
3Bangerhead DK279 kr279 krKøb
4I Love Shampoo330,81 kr330,81 krKøb
5Lyko DK346 kr346 krKøb
6NordicFeel DK415,5 kr415,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Kérastase Resistance Fondant Extentioniste Conditioner 200ml

Kérastase

Styrk beskadiget hår med Kérastase Fondant Extentioniste. Keratin-teknologi og ceramider genopbygger håret, efterlader det silkeblødt og beskyttet.

• hårbalsam
• conditioner
• keratin behandling
• beskadiget hår
• styrkende hårpleje
• kerastase resistance
• haar conditioner
• hår reparation
• Professionel hårpleje til beskadiget hår
• Keratin-teknologi

Beskrivelse

Kérastase Resistance Fondant Extentioniste Conditioner er en avanceret hårbalsam udviklet til beskadiget hår med tørre spidser. Formuleringen kombinerer kraftfuld keratin-teknologi med ceramider og maleinsyre, der trænger dybt ind i hvert hårstrå for at genopbygge og styrke håret indefra. Den beskyttende forsegling reparerer beskadigede spidser og forhindrer fremtidige skader. Conditioneren efterlader håret silkeblødt, glansfuldt og lettere at style, mens den fremmer sund hårvækst og reducerer brud. Perfekt til alle, der ønsker længere, stærkere og sundere hår med professionel plejekvalitet.

Specifikationer

Type:Hårbalsam/Conditioner
Indhold:200ml
Parfume:Signature Kérastase duft
Teknologi:Keratin-teknologi med ceramider
Konsistens:Rig, let tekstur
Påvirkning:Styrker og reparerer beskadiget hår
Anvendelsestid:2-3 minutters virkning
Hovedingredienser:Ceramider, maleinsyre, kreatin

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan virker Kérastase Fondant Extentioniste på beskadiget hår?

Conditioneren bruger keratin-teknologi kombineret med ceramider og maleinsyre til at trænge dybt ind i hårstrået, reparere skader og styrke håret indefra med en beskyttende forsegling.

Kan produktet bruges på alle hårtyper?

Ja, Fondant Extentioniste er specielt udviklet til beskadiget hår med tørre spidser, men er velegnet til alle hårtyper der har brug for styrkning og reparation.

Hvor længe skal conditioneren virke i håret?

Påfør i håndklædetørt hår på længder og spidser, lad virke i 2-3 minutter og skyl derefter grundigt for optimale resultater.

Hjælper produktet med at forlænge hårvæksten?

Ja, ved at styrke håret og reducere brud hjælper conditioneren med at forlænge hårets vækstfase, så du kan opnå længere og sundere hår over tid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml

PriceData har fulgt prisen på Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 219 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 307 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 274 kr.

Den nuværende pris på 259,5 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Kérastase Resistance Duo Shampoo 250 ml + Conditioner 200 ml - 450 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026259,5 kr11,5 kr (4%)
30. maj 2026271 kr11,5 kr (4%)
28. maj 2026259,5 kr4,5 kr (2%)
9. maj 2026264 kr10 kr (4%)
21. apr. 2026274 kr6 kr (2%)
20. apr. 2026280 kr3,2 kr (1%)
18. apr. 2026276,8 kr2,82 kr (1%)
17. apr. 2026279,62 kr
14. apr. 2026278,78 kr1,98 kr (1%)
10. apr. 2026276,8 kr24,2 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret