Gå til hovedindhold

Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml

KérastaseHårplejeEAN: 3474637077594
Pris fra 256,5 krtil 342 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 85,5 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 231 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 256.5 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kerastase Genesis Homme Cire D'Epaisseur Texturisante 75 ml
-25%256,5 kr
Før 342 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kerastase Genesis Homme Cire D'Epaisseur Texturisante 75 ml billede

Produktinformation

Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante er en **formbar** styling ler, som øjeblikkeligt sørger for at håret ser tykkere ud. Denne ler er nemlig med til at fortykke hvert enkelt hårfiber for et hår, som ser **sundere og fyldigere ud.**

Produktspecifikationer

Mærke: Kerastase
Kategori: Hair Styling Products
EAN: 3474637077594
Varenr.: 99693
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kérastase Genesis Homme Cire d'épaisseur Texturisante 75 ml
265 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kérastase Genesis Homme Cire d'épaisseur Texturisante (75 ml)
-16%286 kr
Før 342 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kérastase Genesis Homme Cire d'épaisseur Texturisante (75 ml) billede

Produktinformation

Den nye Genesis Homme er den første hårplejeserie til mænd med dobbeltvirkning mod håraffald: TIL SVÆKKET HÅR MED TENDENS TIL UDTYNDING! Drevet af en cocktail af meget effektive ingredienser, der øjeblikkeligt styrker og gør hårfibrene tykkere for et fyldigere look med 5x så fyldigt hår* og 85 % færre knækkede hår efter én påføring** for at forhindre håraffald fra rødderne ved at reducere håraffald på seks uger***. HVORDAN VIRKER GENESIS HOMME? En dobbeltvirkning til din kunde: Øjeblikkeligt: STYRK OG GØR HÅRFIBRE TYKKERE med vores Bains, Cire d’Épaisseur og Spray De Force Épaississant beriget med ingefærrod, kreatin og polymerer. På langt sigt: FOREBYG HÅRAFFALD OG STYRK HÅRETS FORANKRING med Sérum Anti-Chute Fortifiant beriget med Aminexil. Fordele ved Cire d'Épaisseur Texturisante: Gør fibrene tykkere for en fyldigere og sundere udseende hårmasse Fleksibelt medium hold Mat finish, klæber ikke 5X fyldigere hår ved brug med Bain de Masse* +70 % øget hårdiameter ved brug med Bain de Masse* HVEM ER DET TIL? Den nye Genesis Homme er rettet mod alle mænd, der er tilbøjelige til håraffald og udtynding: - Medium håraffald: punktvis håraffald fra rødderne - Kraftigt håraffald: synligt sparsomt og tyndt hår - Tyndere og finere hår: naturligt fint eller tyndt hår over tid med frygt for håraffald *Instrumental test **Instrumental test: Bain de Masse: ***Klinisk test på 99 personer, daglig påføring i seks uger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kérastase
Kategori: Treatments
Vægt: 98g
Artikel nr.: E3838400
EAN: 3474637077594
Varenr.: B077699
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml
338 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kérastase Genesis Homme Cire Dépaisseur Texturisante 75 ml
342 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk256,5 kr256,5 krKøb
2Cocopanda DK265 kr265 krKøb
3Bangerhead DK286 kr286 krKøb
4NordicFeel DK338 kr338 krKøb
5Lyko DK342 kr342 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml

PriceData har fulgt prisen på Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 229 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 273 kr.

Den nuværende pris på 256,5 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Kérastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante - 75 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026256,5 kr28,5 kr (10%)
30. maj 2026285 kr28,5 kr (11%)
28. maj 2026256,5 kr17,5 kr (6%)
24. maj 2026274 kr17 kr (6%)
21. maj 2026291 kr20 kr (7%)
19. maj 2026271 kr13 kr (5%)
12. maj 2026258 kr5 kr (2%)
11. maj 2026263 kr2 kr (1%)
9. maj 2026265 kr26 kr (9%)
7. maj 2026291 kr20 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret