Gå til hovedindhold

Boligcenter Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288296757
Pris fra 2.499 krtil 3.599 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.100 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.475,96 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2499 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof
-30%2.499 kr
Før 3.545 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne boks madras seng med madras tilføjer et stilfuldt og moderne præg til dit soveværelse med sin enkle og rene stil. Den er skabt til det moderne hjem og kombinerer både stil og funktion, mens den giver dig et komfortabelt sted at slappe af og sove. Perfekt til dem, der ønsker en god balance mellem komfort og flot design, og den vil helt sikkert forbedre indretningen i dit soveværelse med sin elegante rektangulære form. Materialer: Sengen er lavet af et blødt stof og stærkt konstrueret træ for at sikre en robust og ventileret ramme. Stoffet føles dejligt og sørger for god luftcirkulation, hvilket giver en bedre søvnkomfort. Den konstruerede træbund er med til at gøre sengen stabil og stilfuld - perfekt til moderne soveværelser.Inkluderede komponenter: Sengen leveres med en medium fast madras og pocketfjedre, der tilpasser sig din kropsform og isolerer bevægelser, så den er ideel for par med forskellige søvnmønstre. Den står på holdbare postben malet i sort, som giver den både stabilitet og elegance.Egenskaber/Funktion/Design: Denne seng er designet med holdbarhed i tankerne og lover en lang levetid, takket være kvalitetsmaterialerne. Den faste lamelbund, bygget af træ eller metal, giver et stabilt underlag, der sikrer en god nats søvn og forbedrer den slanke profil.Anbefalede anvendelser: Perfekt til moderne soveværelser, der ønsker et enkelt og stilfuldt møbel. Dens balance mellem fasthed og komfort gør den til et alsidigt valg for både enkeltpersoner og par med forskellige søvnbehov og indretningsstile.Skridtsikring og vedligeholdelse: Hold sengen pæn ved at tørre stoffet af med en tør klud for at fjerne støv. Vend madrassen jævnligt for at sikre jævnt slid. Undgå at udsætte sengen for for meget fugt for at bevare dens kvalitet og udseende. Farve: MørkegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 200 x 160 c...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 52.6g
EAN: 8721288296757
Varenr.: 1716100
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof
-29%2.519 kr
Før 3.565 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne boks madras seng med madras tilføjer et stilfuldt og moderne præg til dit soveværelse med sin enkle og rene stil. Den er skabt til det moderne hjem og kombinerer både stil og funktion, mens den giver dig et komfortabelt sted at slappe af og sove. Perfekt til dem, der ønsker en god balance mellem komfort og flot design, og den vil helt sikkert forbedre indretningen i dit soveværelse med sin elegante rektangulære form. Materialer: Sengen er lavet af et blødt stof og stærkt konstrueret træ for at sikre en robust og ventileret ramme. Stoffet føles dejligt og sørger for god luftcirkulation, hvilket giver en bedre søvnkomfort. Den konstruerede træbund er med til at gøre sengen stabil og stilfuld - perfekt til moderne soveværelser.Inkluderede komponenter: Sengen leveres med en medium fast madras og pocketfjedre, der tilpasser sig din kropsform og isolerer bevægelser, så den er ideel for par med forskellige søvnmønstre. Den står på holdbare postben malet i sort, som giver den både stabilitet og elegance.Egenskaber/Funktion/Design: Denne seng er designet med holdbarhed i tankerne og lover en lang levetid, takket være kvalitetsmaterialerne. Den faste lamelbund, bygget af træ eller metal, giver et stabilt underlag, der sikrer en god nats søvn og forbedrer den slanke profil.Anbefalede anvendelser: Perfekt til moderne soveværelser, der ønsker et enkelt og stilfuldt møbel. Dens balance mellem fasthed og komfort gør den til et alsidigt valg for både enkeltpersoner og par med forskellige søvnbehov og indretningsstile.Skridtsikring og vedligeholdelse: Hold sengen pæn ved at tørre stoffet af med en tør klud for at fjerne støv. Vend madrassen jævnligt for at sikre jævnt slid. Undgå at udsætte sengen for for meget fugt for at bevare dens kvalitet og udseende. Farve: MørkegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 200 x 160 cm (L x B)Madras størrelse: King seng (160 cm x 200 cm eller 63" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2Slidstærkmed madrasForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 204 x 164 x 24 cm (LxBxH)1 x Madras: 200 x 159.5 x 20.5 cm (LxBxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 52.6g
EAN: 8721288296757
Varenr.: 1716100
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof
-29%2.519 kr
Før 3.565 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 52.6g
EAN: 8721288296757
Varenr.: 1716100
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Box Spring Seng Mørkegrå Og Brun 160 X 200 Cm
3.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
2Livera DK2.519 kr2.588 krKøb
3Vivas DK2.519 kr2.588 krKøb
4BoligRetning3.599 kr3.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.299 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.709 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.583 kr.

Den nuværende pris på 2.499 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Kontinentalseng med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.499 kr100 kr (4%)
5. maj 20262.599 kr110 kr (4%)
1. apr. 20262.709 kr58 kr (2%)
30. mar. 20262.651 kr
28. mar. 20262.651,22 kr57,78 kr (2%)
26. mar. 20262.709 kr197,92 kr (8%)
25. mar. 20262.511,08 kr44,33 kr (2%)
21. mar. 20262.555,41 kr79,45 kr (3%)
12. mar. 20262.475,96 kr233,04 kr (9%)
4. feb. 20262.709 kr410 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret