Gå til hovedindhold

Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb

KnipexRedskaberEAN: 4003773075844
Pris fra 409 krtil 629 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 220 kr (35% besparelse)

Sammenlign priser på Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 409 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX alligator vandpumpetang 88 01 400
409 kr
Til butik
KNIPEX alligator vandpumpetang 88 01 400 billede

Produktinformation

Knipex Alligator vandpumpetang 88 01 400

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Haandvaerktoej
Artikel nr.: 88 01 400
EAN: 4003773075844
Varenr.: 2956527
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb
505 kr
Til butik
Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb billede

Produktinformation

KNIPEX 88 01 400 Alligator XL Rør- og vandpumpetang betrukket med skridhæmmende kunststof sort atramenteret 400 mm Denne klassiker fås nu også med 400 mm længde. Robust konstruktion, ufølsom mod tilsmudsning, særligt velegnet til arbejde udendørs. God adg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Vandpumpetænger
EAN: 4003773075844
Varenr.: 896376
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vandpumpetang Alligator 8801 400 mm
-26%508,7 kr
Før 687,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Vandpumpetang Alligator 8801 400 mm billede

Produktinformation

Dette håndværktøj er en high-performance tang fremstillet af slidstærkt kromvanadiumstål, som sikrer fremragende holdbarhed og robusthed. Designet af tangen er optimeret med særligt udformede alligatorkæber, der er riflede for at tilbyde enestående greb.

Produktspecifikationer

Mærke: Knipex
Kategori: Vandpumpetænger og polygriptænger
EAN: 4003773075844
Varenr.: 127797
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandpumpetang 400 mm - KNIPEX 88 01 400
609 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandpumpetang 400 mm - KNIPEX 88 01 400
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK409 kr448 krKøb
2Elvvs.dk505 kr505 krKøb
3Globaltools.dk508,7 kr508,7 krKøb
4Boligcenter DK609 kr609 krKøb
5Vivas DK629 kr708 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb

PriceData har fulgt prisen på Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb i 181 dage. Laveste pris i perioden er 408 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 446 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 427 kr.

Den nuværende pris på 409 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Knipex vandpumpetang 400 mm Alligator XL 8801 med dyppet greb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. feb. 2026409 kr1 kr (0%)
24. jan. 2026408 kr1 kr (0%)
20. jan. 2026409 kr1 kr (0%)
13. dec. 2025408 kr37 kr (8%)
12. dec. 2025445 kr1 kr (0%)
11. dec. 2025446 kr1 kr (0%)
10. dec. 2025445 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret