Gå til hovedindhold

Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773061304

KNIPEX SmartGrip tunge og rille-tang med automatisk justering og selvlåsende funktion. Chrom-vanadium stål med 61 HRC hårdhed for holdbarhed. Læs mere

Pris fra 317 krtil 599 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 282 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 304 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 317 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX smartgrip® grå atramenteret 250 mm
317 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KNIPEX SmartGrip Tunge og rille-tang
320 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX SmartGrip - Tunge og rille-tang - 250 mm - maks. åbning: 36 mm
331 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex papegøjetang med SmartGrip - 250mm
349 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vandpumpetang SmartGrip 85 01 250 mm
-26%386,97 kr
Før 523,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VANDPUMPETANG SMARTGRIP 250MM
470,44 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandpumpetang Knipex 85 01 250 - Sifontang, 250 mm
479 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandpumpetang Knipex 85 01 250 - Sifontang, 250 mm
499 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening
523,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex vandpumpetang 250 mm med SmartGrip
529 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX vandpumpetang med SmartGrip 25 cm
595 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex Vandpumpetang m/SmartGrip 250 mm.
599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK317 kr356 krKøb
2CompuMail DK320 kr320 krKøb
3CS MEGASTORE DK331 kr370 krKøb
4LavprisVærktøj349 kr349 krKøb
5Globaltools.dk386,97 kr386,97 krKøb
6EL-GROSSISTEN470,44 kr470,44 krKøb
7Boligcenter DK479 kr479 krKøb
8Vivas DK499 kr578 krKøb
9vvsfittings.dk523,75 kr523,75 krKøb
10CompletVVS529 kr529 krKøb
11LavprisVVS595 kr595 krKøb
12BilligVVS DK599 kr599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

KNIPEX SmartGrip Tunge og rille-tang 250 mm

KNIPEX

KNIPEX SmartGrip tunge og rille-tang med automatisk justering og selvlåsende funktion. Chrom-vanadium stål med 61 HRC hårdhed for holdbarhed.

• smartgrip
• gribetang
• vand pumpe tang
• universaltang
• knipex tang
• håndværktøj

Beskrivelse

KNIPEX SmartGrip er en professionel tunge og rille-tang på 250 mm, designet til hyppig brug omkring forskellige arbejdsemner. Værktøjet har automatisk indstilling med enhåndsbetjening, der fungerer både for højre- og venstrehåndede brugere. Den særdeles slanke form i hoved- og ledområdet sikrer god adgang til arbejdsemnet. Selvklemmende funktion på rør og møtrikker betyder, at tangen ikke glider på arbejdsemnet og sparer kraft under arbejdet. Gribefladerne har specialhærdede tænder med en hårdhed på ca. 61 HRC, som sikrer vedvarende sikkert greb gennem høj slidstyrke. Det gennemstukne led giver høj stabilitet gennem dobbelt føring, mens klembeskyttelsen forhindrer sammenklemningskvæstelser. Låsearmen muliggør pladsbesparende transport med sikkert lukkede greb. Fremstillet i chrom-vanadium-elektrostål, smedet og oliehærdet for maksimal holdbarhed og pålidelighed i professionel brug.

Specifikationer

vægt:370 gram
bredde:1,3 cm
højde:4,8 cm
garanti:Producentens standard garanti
længde:250 mm
hårdhed:61 HRC
standard:DIN ISO 8976
materiale:Chrom-vanadium elektrostål
overflade:Grå atramenteret
funktioner:Smedet, enhåndsbetjening, selvlåsende, automatisk justering
maksimal åbning:36 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan tangen bruges med en hånd?

Ja, KNIPEX SmartGrip har automatisk indstilling med enhåndsbetjening, der fungerer for både højre- og venstrehåndede.

Hvor hård er gribeoberfladen?

Gribefladerne har specialhærdede tænder med hårdhed på ca. 61 HRC for maksimal holdbarhed og greb.

Glider tangen på arbejdsemnet?

Nej, den selvklemmende funktion sikrer, at tangen ikke glider på rør og møtrikker, hvilket sparer kraft.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening

PriceData har fulgt prisen på Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening i 178 dage. Laveste pris i perioden er 238,4 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 337 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 315 kr.

Den nuværende pris på 317 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Knipex vandpumpetang 250mm Knipex SmartGrip, automatisk indstilling m/enhåndsbetjening de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026317 kr1 kr (0%)
28. maj 2026318 kr1 kr (0%)
25. maj 2026317 kr4 kr (1%)
22. maj 2026321 kr12 kr (4%)
20. maj 2026309 kr15 kr (5%)
18. maj 2026324 kr3 kr (1%)
13. maj 2026321 kr5 kr (2%)
11. maj 2026326 kr2 kr (1%)
8. maj 2026328 kr2 kr (1%)
1. maj 2026330 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret