Gå til hovedindhold

KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04

KNIPEXTængerEAN: 4003773028017
Pris fra 1.060 krtil 1.799 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 739 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.042 kr 11. maj

Sammenlign priser på KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04 og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1060 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 - 16 mm², 180 mm
1.060 kr
Til butik
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 - 16 mm², 180 mm billede

Produktinformation

Selvindstillelig Knipex krympetang til kabeltyller præcision og komfort Opnå en ensartet og sikker krympning med denne selvindstillelige Knipex krympetang. Den er ideel til kabeltyller fra 0,08 16 mm² og Twin-lederhylstre op til 2 x 4 mm². Tangen juster...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Tænger & sakse
Størrelse: 180 mm
EAN: 4003773028017
Varenr.: 881774540
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX - Krimpudstyr
1.093 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04
1.093 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 - 16 mm², 180 mm
-15%1.099 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 - 16 mm², 180 mm
1.199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Crimptang KNIPEX 97 53 04 - blå/rød, 180 mm
-5%1.229 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Crimptang KNIPEX 97 53 04 - blå/rød, 180 mm
-5%1.249 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PRESSETANG TERMINALRØR 0,08-16
1.259,99 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Crimptang 97 53 04 selvjust. til tyller 0,08-10/16 mm ²
-26%1.295,45 kr
Før 1.751,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 - 16 mm², 180 mm
1.299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pressetang terminalrør 0,08-16
1.356,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 - 16 mm², 180 mm
1.599 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Knipex Crimptang 97 53 04 Selvindstillelig, sideindføring
1.725 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 - 16 mm², 180 mm
1.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj1.060 kr1.060 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.093 kr1.093 krKøb
3Proshop DK1.093 kr1.093 krKøb
4LavprisVVS1.099 kr1.099 krKøb
5LavprisEl1.199 kr1.199 krKøb
6Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
7Vivas DK1.249 kr1.328 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.259,99 kr1.259,99 krKøb
9Globaltools.dk1.295,45 kr1.295,45 krKøb
10Greenline1.299 kr1.299 krKøb
11MaintainIt1.356,25 kr1.356,25 krKøb
12BilligVVS DK1.599 kr1.599 krKøb
13vvsfittings.dk1.725 kr1.725 krKøb
14CompletVVS1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.017 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 1.141 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.061 kr.

Den nuværende pris på 1.060 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.060 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.059 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.060 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.059 kr5 kr (0%)
26. maj 20261.054 kr6 kr (1%)
24. maj 20261.048 kr6 kr (1%)
11. maj 20261.042 kr30 kr (3%)
1. maj 20261.072 kr10 kr (1%)
29. apr. 20261.062 kr10 kr (1%)
9. apr. 20261.072 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret