Gå til hovedindhold

KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm

KNIPEXRedskaber10x håndkraftforstærkningProfessionelt håndværkEAN: 4003773069676

KNIPEX Mini Tangnøgle 150 mm med parallelt førte kæber og indbygget skraldefunktion. Erstatter helt sæt skruenøgler med præcis gribning. Læs mere

Pris fra 329 krtil 569 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KNIPEX Mini Tunge og rille-tang
329 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX tangnøgle mini 150 mm
332 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex tangnøgle - 150mm
332 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm
360 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
KNIPEX mini-tangngle, forkromet, 150 mm
402 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TANGNØGLE 150MM TANG/SKRUENØGLE
405,26 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Mini tang- og skruenøgle Knipex 8603 150 mm
-25%420,94 kr
Før 561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Tangnøgle 150Mm Tang/Skruenøgle
425,89 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex svensknøgle tang 4 størrelser
429 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tangnøgle 150mm tang/skruenøgle
442,5 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tænger - KNIPEX Mini tænger/skruenøgle 150 mm
-8%469 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX tangnøgle 15 cm
469 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tænger - KNIPEX Mini tænger/skruenøgle 150 mm
-8%489 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex Mini-Tangnøgle 150 mm
519 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex tangnøgle 150 mm
569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK329 kr329 krKøb
2Proshop DK332 kr371 krKøb
3LavprisVærktøj332 kr332 krKøb
4CS MEGASTORE DK360 kr399 krKøb
5WATTOO.DK402 kr402 krKøb
6EL-GROSSISTEN405,26 kr405,26 krKøb
7Globaltools.dk420,94 kr420,94 krKøb
8Billigelogvvs.dk425,89 kr425,89 krKøb
9Greenline429 kr429 krKøb
10MaintainIt442,5 kr442,5 krKøb
11Boligcenter DK469 kr469 krKøb
12LavprisVVS469 kr469 krKøb
13Vivas DK489 kr568 krKøb
14BilligVVS DK519 kr519 krKøb
15CompletVVS569 kr569 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

KNIPEX Mini Tangnøgle 150 mm

KNIPEX

KNIPEX Mini Tangnøgle 150 mm med parallelt førte kæber og indbygget skraldefunktion. Erstatter helt sæt skruenøgler med præcis gribning.

• tangnøgle
• skruenøgle
• justerbar nøgle
• knipex værktøj
• universalnøgle
• håndværktøj
• mini tangnøgle
• pocket værktøj
• Professionelt håndværk
• 10x håndkraftforstærkning

Beskrivelse

KNIPEX Mini Tangnøgle 150 mm er en revolutionerende justerbar skruenøgle der erstatter et helt sæt skruenøgler i både metrisk og tommer format. Med parallelt førte kæber sikrer den spillerumsfri påsætning over hele fladen uden at beskadige sarte armaturer. Værktøjet har indbygget skraldefunktion for hurtig spænding og løsning uden at fjerne den fra emnet. 10-dobbelt håndkraftforstærkning giver høj klemmekraft, mens 14 indstillingspositioner muliggør trinløs gribning af alle nøglevidder op til 27 mm kapacitet. Fremstillet i krom-vanadium elektrostål, smedet og oliehærdet for maksimal holdbarhed.

Specifikationer

farve:Krombelagt
vægt:175 g
længde:150 mm
materiale:Krom-vanadiumstål
funktioner:Poleret hoved, plastikdækkede håndtag, anti-skridgrip
maks_åbning:27 mm
kæbetykkelse:7,0 mm
indstillingspositioner:14
håndkraftforstærkning:10x
overensstemmelsesstandarder:DIN ISO 5743

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan tangnøglen erstatte almindelige skruenøgler?

Ja, KNIPEX Mini tangnøgle erstatter et helt sæt skruenøgler i både metrisk og tommer format op til 27 mm åbning.

Beskadiger værktøjet sarte overflader?

Nej, de glatte kæber og spillerumsfri påsætning sikrer skånsom montering af overfladeforædlede armaturer uden beskadigelse.

Hvordan fungerer skraldefunktionen?

Den indbyggede skraldefunktion gør det muligt hurtigt at spænde og løsne uden at fjerne tangnøglen fra emnet, hvilket sparer tid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm i 185 dage. Laveste pris i perioden er 329 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 357 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 342 kr.

Den nuværende pris på 329 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for KNIPEX Mini - Tunge og rille-tang - 150 mm - maks. åbning: 27 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026329 kr8 kr (2%)
27. maj 2026337 kr5 kr (2%)
26. maj 2026332 kr5 kr (1%)
8. maj 2026337 kr7 kr (2%)
13. mar. 2026330 kr14 kr (4%)
12. mar. 2026344 kr4 kr (1%)
11. mar. 2026348 kr3 kr (1%)
10. mar. 2026345 kr3 kr (1%)
9. mar. 2026348 kr3 kr (1%)
7. mar. 2026345 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret