Gå til hovedindhold

KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773023081
Pris fra 172 krtil 329 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 157 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 167 kr 28. maj

Sammenlign priser på KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160 og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 172 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KNIPEX High Leverage Diagonale skæretænger
172 kr
Til butik
KNIPEX High Leverage Diagonale skæretænger billede

Produktinformation

KNIPEX High Leverage - Diagonale skæretænger - 160 mm

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 74 02 160
EAN: 4003773023081
Varenr.: 995851223
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang, kraft
172 kr
Til butik
Knipex sidebidetang, kraft billede

Produktinformation

74 02 160 Kraft-skævbiderTil hårdeste, vedvarende belastning. Høj skæreydelse ved lavt kraftforbrug pga. optimal tilpasning af skærevinkel og udvekslingsforhold. Præcisionsskærene er desuden induktivt hærdet (skærhårdhed ca. 64 HRC), til alle trådtyper in...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Tænger & sakse
Størrelse: 160 mm
EAN: 4003773023081
Varenr.: 853021665
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160
177 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX High Leverage - Diagonale skæretænger - 160 mm
178 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang, kraft
189 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang, kraft
189 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kraft-skævbider 74 02 160 2-komp.
-32%198,75 kr
Før 292,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang, kraft
199 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BIDETANG 160MM 7402-160
210,17 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang 74 02 160, 160 mm
214 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Bidetang 160mm 7402-160
230 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang, kraft
289 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang, kraft
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK172 kr172 krKøb
2LavprisVærktøj172 kr172 krKøb
3Proshop DK177 kr216 krKøb
4CS MEGASTORE DK178 kr217 krKøb
5LavprisEl189 kr189 krKøb
6LavprisVVS189 kr189 krKøb
7Globaltools.dk198,75 kr198,75 krKøb
8Greenline199 kr199 krKøb
9EL-GROSSISTEN210,17 kr210,17 krKøb
10WATTOO.DK214 kr214 krKøb
11MaintainIt230 kr230 krKøb
12CompletVVS289 kr289 krKøb
13BilligVVS DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 180 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 176 kr.

Den nuværende pris på 172 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for KNIPEX Kraft-skævbider sort atramenteret med flerkomponent-håndtag 160 mm, 74 02 160 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026172 kr5 kr (3%)
28. maj 2026167 kr7 kr (4%)
22. maj 2026174 kr3 kr (2%)
21. maj 2026177 kr2,84 kr (2%)
20. maj 2026174,16 kr2,84 kr (2%)
17. maj 2026177 kr2 kr (1%)
13. maj 2026175 kr1 kr (1%)
7. maj 2026174 kr3 kr (2%)
6. maj 2026177 kr3 kr (2%)
29. apr. 2026174 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret